Infinix'ten vlog deneyimini artıracak ipuçları

Infinix, yeni piyasaya sürdüğü Infinix ZERO 30'a özel, vlogger kullanıcılarının deneyimlerini artıracak bazı ipuçları paylaştı.

Infinix'ten vlog deneyimini artıracak ipuçları

Global teknoloji markası Infinix, geçtiğimiz haftalarda yeni akıllı telefonu ZERO 30’u Türkiye’de satışa çıkarmıştı. Bizim de kısa bir süre önce incelediğimiz tasarımıyla öne çıkan ZERO 30'un, Yeşil renginde vegan deri, Altın rengindeyse cam materyal kullanılıyor. Ancak telefon, tasarımının yanı sıra vlogger kullanıcılarına özel bazı özellikler sunuyor. Bu bağlamda Infinix, yeni telefonunu tanıtırken, kullanıcıların vlog deneyimini artıracak bazı ipuçları paylaştı. İşte Infinix'in paylaştığı o 5 ipucu:

1. İçerikler kaliteli ve ilgi çekici olmalı

İçerik üreticileri “büyüleyici” bir vlog oluştururken sadece görsel olarak iyi bir deneyim sunmanın yanı sıra izleyiciye değer katmaya da odaklanmalı. Bu nedenle kitlesinin ilgi alanlarını ve ihtiyaçlarını anlayarak, detaylı araştırma ile etkili içerikler sunmalı ve kalıcı bir etki bırakmayı hedeflemeli. Tabii bunları aktarmak için en başta doğru ekipmanı tercih etmeli.

Vlogger’lar düşünülerek tasarlanan özel vlog kameralı Infinix ZERO 30 da videolar oluşturmayı kolaylaştıran özellikleriyle öne çıkıyor. ZERO 30, 50 MP ön kamerasıyla 2K 30FPS video kaydı alma imkanı sunuyor.

2. Hikaye anlatım sanatını geliştirmek

Vlog’lar, günlük yaşamı göstermek veya bilgi paylaşmaktan da öte aynı zamanda bir hikaye anlatımı olarak öne çıkıyor. Vlogger’ların hikaye anlatıcılıkları ile izleyicilerini bir yolculuğa çıkartmaları, anlatılarıyla vlog’larını ilginç kılmaları başarılı bir vlog’un temel taşı.

Bu bilgiler ışığında arka yüzünde 108 MP kamerası bulunan Infinix ZERO 30, üçlü kamera düzenine sahip ve kayıpsız yakınlaştırma özelliğiyle uzaktan yapılan çekimlerde detayları yajakanayu hedefliyor. Ayrıca kamera, 1/1.67" sensörüyle düşük ışıkta da keskin ve net fotoğraflar sunduğunu iddia ediyor.

Tüm bunlara ek Infinix ZERO 30’da sinematik tarzlarda içerikler için sinematik prodüksiyon modu bulunuyor. Daha otantik bir sinematik görünüm için kullanıcılar, 2.35:1 çerçeve oranına sahip Film modunu kullanabiliyor. Ayrıca AI, Yavaş Çekim, portre, Süper Gece, Pro, Panorama, Süper Makro ve birçok kamera modu da ZERO 30’un özellikleri arasında yer alıyor.

3. Hiçbir anı kaçırmamak

Özellikle aksiyonun bol olduğu anlarda her anı ve gelişmeyi kaydedebilmek büyük önem taşıyor. Hem ön hem de arka kamerasından aynı anda kayıt alabilen Infinix ZERO 30 ise kullanıcılara arka kamerasıyla çekim yaparken bir yandan ön kameralarıyla kendi tepkilerini kaydedebilme imkanı sunuyor.

4. Uzun süre dayanacak batarya ve hızlı şarj kritik

Başarılı bir vlog yolculuğu aynı zamanda sürekliliği de gerektiriyor. Bir program ile düzenli bir içerik takvimi oluşturmak, izleyicilerle bağı güçlü tutmaya ve onların üreticilerden daha fazlasını beklemelerini sağlayabilir.

ZERO 30 modelinde ise 5000mAh batarya kullanan Infinix, 45W şarj hızıyla sadece yarım saat içerisinde bataryayı yüzde 75’e kadar doldurduğunu iddia ediyor. Buna ek olarak ZERO 30’da, çekilen videoları telefonlarını şarja takıp izlemek isteyenler için Bypass Şarj Özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde prize takılı durumlarda video izlerken veya oyun oynarken pile yüklenilmediği, anakartın ihtiyacı olan akımun doğrudan cihaza verildiği belirtiliyor.

5. Kaliteli videolar için geniş depolama alanı şart

Kaliteli ve hiçbir anı kaçırmamak için yapılacak uzun süreli video kayıtları, aynı zamanda güçlü bir performans ve büyük bir depolama alanı da gerektiriyor. 256 GB depolama alanı bulunan Infinix ZERO 30, sistem belleği tarafında 16 GB’a kadar genişletilebilir 8GB bir alan sunuyor.

Infinix, Altın ve Yeşil renkli modellerle teknoloji marketlerinde satışa çıkmış durumda. Infinix ZERO 30’un tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ise 17.999 TL.