İngilizce Öğrenme Uygulamaları!

İngilizce veya yabancı dil öğrenmek bu uygulamalar ve hizmetler sayesinde eskisinden daha kolay!

İngilizce Öğrenme Uygulamaları!
Aramızda Duolingo kullananlar var

İnternet ve mobil cihazlar, dil öğrenmeyi hiç olmadığı kadar kolay bir hale getirdi. İngilizce bilmiyorsanız veya yeni bir yabancı dil öğrenmek istiyorsanız, başlamak için aşağıdaki ücretsiz hizmetlerden faydalanmanız yeterli. Ne kadar zamanınızı ayıracağınız size kalmış, ister günde 5-10 dakika çalışın, ister daha uzun. Günde 5 dakika bile çalışsanız, çabanızın meyvelerini vereceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

1. Busuu

İngilizce'nin yanında Türkçe dahil olmak üzere 10'un üzerinde dil öğrenebileceğiniz Busuu, etkileşimli eğitimleriyle sizi sıkmadan dil öğretiyor. PC'nizin yanı sıra mobil uygulamalar yoluyla Android ve iOS'ta da kullanabileceğiniz hizmet, ideal bir İngilizce eğitimi sitesi.

2. Duolingo

Duolingo, en popüler yabancı dil ve İngilizce öğrenme sitelerinden biri. Bilgisayarınızda, Android'li cebinizde veya iPhone'da kullanabileceğiniz Duolingo, 5-10 dakika süren etkileşimli dersleriyle size İngilizceyi eğlenceli bir biçimde öğretecek. Türkçe arayüzden öğrenebileceğiniz diller arasında Almanca da var.

3. BBC Languages

Haber hizmeti vermekle yetinmeyen BBC, web sitesinde yayınladığı yazılarla akademik bilgiler de sunuyor. Buradan erişebileceğiniz İngilizce Dersleri sayfasının yanı sıra, İngilizcesini geliştirmek isteyenler, buradaki hizmetten faydalanabilirler.

4. VocabSushi

Kelime dağarcığınızı geliştirmek istiyorsanız VocabSushi tam size göre. Kelimelerin anlamlarını daha hızlı öğrenmeniz için tasarlanan VocabSushi, ACT, ESL GET, GMAD, GRE, SAT ve TOEFL gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler için de oldukça faydalı.

5. Lang-8

Lang-8'de yazdığınız yazılar, ana dili İngilizce olan bir kişi tarafından düzeltiliyor. Böylece nerede, hangi hataları yaptığınızı kolayca öğrenebiliyorsunuz. Ana dilinizde düzeltme işini dilerseniz siz de üstlenebiliyorsunuz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Tam da ingilizce öğrenmeye karar verdiğimde karşıma çıktı.

@12 Şubat 2017 03:00 GOOGLE ÇEVRİ 1 NUMARA YAZDIĞIN ÇEVRİYİ SESLİ OKUYAN TIKLA DİNLE VE ÖĞREN

Memrise listede yok. Halbuki en iyisidir. Listedekileri de kullandığım için biliyorum.

Bu Bi işaret herhalde artık öğrenmek için

Türk yapımı VoScreen yok listede. Ayıptır.

bir tanede bende clozemaster :) duolingo dan sonra memrise + clozemaster şiddetle tavsiye olunur.

duoglingo uygulamasını TAVSİYE ETMİYORUM. Başladım. memnun kalmadım. hatalarınızı söylemiyorlar. kullanıcıların tartışma ve sorun bildir kısımları admin tarafından takip edilmiyor. D Türkçeye çevirileri berbat. Alıştırma kısmında almancaya çevirin "Ölmek kadınlar" sorusu ne şekilde çevirilir diye sordum. mesaj gönderdim, hiçbir çekilde cevaplanmıyor.Bu arada her gün "Selam ....., baykuşu mutlu tutmaya devam et! Dil öğrenmek her gün pratik yapmayı gerektirir." gibi saçma bir mesaj gönderiliyo

Clozemaster kullanin, okumasi da var. Cok faydali

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir