İngiltere mahkemesi yasağı kaldırdı!

Nokia'nın HTC karşsında kazandığı satış yasağı zaferi kısa sürdü ve makheme bakın hangi kararı verdi

İngiltere mahkemesi yasağı kaldırdı!

Nokia'nın HTC karşısında İngiltere'de kazandığı hukuki zaferin ömrü uzun olmadı. Yeni ortaya çıkan bir bilgiye göre temyiz mahkemesi, HTC One Mini'ye getirilen satış yasağını askıya almış bulunuyor.

Bu aynı zamanda HTC'nin One serisinin geri kalanının da satışlarının devam edebileceği anlamına geliyor. Ancak dava henüz sona ermiş değil. Boş durmayı düşünmeyen HTC, One Mini'nin satışının durdurulmasına yol açan "patent geçerliliği kararına karşı agresif olarak itiraz edeceğini" söylüyor.

HTC, gelecekte bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmamak için "yonga sağlayıcılarıyla alternatif çözümler üzerinde çalışacaklarını" da vurguluyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

htc iyi para vermiş mahkemeye..

HTC Adına sevindim , kaliteli cihazlar

Nokia ona buna pislik atmak yerine kendi takozlarina ayar verip duzgun biseyler yapmayi ogrensin,yillarca ucube telefonlariyla kanini emdi dunyanin :)j

@13 Ara 2013 21:53 haklısın kardeş zaten samsung galaxy serisini satarken nokia henüz 3310 ların satışına yeni başlamıştı dimi..

@14 Ara 2013 01:46 hala aynı takozlarla yola devam ediyo sorun bu, gördüğüm en çirkin aletler nokiada :)

@14 Ara 2013 13:51 bence telefon kullanmaktan önce konuşma adabını öğrenmelisin...

HTC para verse ne olacak APPLE degil herkez karıstırmayın.

htc nedir yaa. sağdan soldan çaldığı tasarım ve içerikle telefon yapıyor. nokia 1adım geriden geliyor olabilir belki ama kalite bakımından 1numara . hem ayrıca nokianın patentini aldığı ve zamanında yapmaktan vazgeçtiği birçok telefon var ve bu telefonların bilgilerine ulaşan diğer üreticiler tasarım ve içerik üzerinden biraz değişiklik yaparak telefonlar çıkardılar.

htc mükemmel bi marka eskiden htc kullandım şimdi samsung kullanıyorum inanın htc yi tutmuyor

Nokia patent konusunda 1 numara windowsla 2 ye katladi patentleri

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir