Saç baş yolduran telif davalarıLarry Scantlebury davası

1 / 10

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

bu riaa ne kadar acaip bir firmaymış yahu !

Bilgi alınıp satılamaz. Aleni olan tüm insanlığın malıdır. Telif elbette olmalı. Fakat makul olmalı. Hırsızlığın meblağı ne olursa olsun aynıdır, aksi kominist zihniyettir. Fakat bilgi gizli(devlet sırı, kişisel vb.) olmadığı müddetçe insanlığın malıdır, alınıp satılamaz. Gün gelir biter. Buda bir kapitalist zihniyettir. Ne kapitalist ne kominist zihniyetteki uygulamaları istiyoruz. İnsana dair ve insanca yaşayış için mümkün olan her türlü materyal insanlığın emrindedir. Downloadı değil, uploadı bitrebiliyorlarmı? Yoksa mesele virüs-antivürüs efsanesi gibimi? Yahut daha da karmaşık. Yeni dünya düzeni işte böyle absürd ve karmaşık. İnsan net olmalı, ve toplumlar net olmalı.

@12 Şub 2014 03:46 bence telif hakları yanlızca icatların üretilmesi (patent) olarak kullanılmalı.bir resim,şarkı v.b şekilde kullanılmamalı.

Sen de yorum yaz

Larry Scantlebury davası

Larry Scantlebury... O bir Vietnam gazisi... Boş zamanlarında pek çoklarının aksine kitap okumaktan hoşlanan ve bunun dışında vaktinin geri kalanını eşi ve üç torunuyla birlikte geçiren Scantlebury, bir gün RIAA tarafından mahkemeye verildi. Bir iddiaya göre RIAA'e ait bir içeriği illegal olarak çalan Scantlebury, uzun yıllar süren mahkemenin sonucunu göremeden hayata gözlerini yumdu. Scantlebury'nin ölmesiyle birlikte hemen harekete geçen RIAA, Scantlebury'nin ölmesinin ardından davayı sona erdirmek yerine Scantlebury'nin ailesine 60 günlük yas tutma hakkı tanıdı ve ardından RIAA, davasına kaldığı yerden devam etti.