İnsanların Windows 7'den Vazgeçmeme İnadı Tam Gaz Devam Ediyor

Bilgisayar kullanıcılarının yaklaşık 4'te 1'inin halen Windows 7 kullandığı açıklandı. Peki bu ne anlama geliyor; Windows 7'den neden vazgeçemiyoruz?

  • Ercan Uğurlu
İnsanların Windows 7 İnadı Sürüyor

Bilgisayar kullanıcılarının neredeyse 4'te 1'i, Microsoft'un Ocak 2020 tarihinden sonra desteklemeyi bıraktığı ve güncellemeleri sağlamadığı halde halen Windows 7'yi kullanmaya devam ediyor. İnsanların Windows 7'deki ısrarı hem kişisel hem kurumsal boyutta sürerken, ünlü antivirüs yazılım şirketi Kaspersky'ye göre bu durumda oldukça endişe verici.

Kaspersky Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü Oleg Gorobets, insanların güvenlik güncellemelerini almayan Windows 7'yi kullanmaya devam etmesinin önemli bir güvenlik açığı yarattığına dikkat çekiyor. Eski işletim sistemlerinin kritik güncellemelerini almadığını ve bu nedenle siber saldırı risklerine karşı açık durumda olduğunu belirten Gorobets, bu nedenle Windows 7 kullanıcılarını bir an evvel yeni işletim sistemlerine geçiş yapmaları gerektiği konusunda uyarıyor.

Aranızda hala Windows 7 kullanan var mı? Eğer var ise, neden kullanmaya devam ettiğinizi yorum olarak bizimle paylaşın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

merhaba ben kullanıyorum nedeni daha kullanışlı ve tüm ouunları açıyor

@28 Nisan 2021 16:19 10' da açıyor :) tabii dinazor devri oyunları açmazsan

Bilgisayarımı değiştirecek gücüm yok. Windows 10 bilgisayarı kasıyor. Mecburen hızlı kullanabilmek için win7 kullanıyoruz.

VirtualBox olarak kullanıyorum. Sebebi: Nostalji için, aero efektleri çok güzel sonraa bazı word veya PowerPoint işlerini orada yapıyorum, başka bir olayı yok galiba zaten. He Windows 10 HDD’lerde berbat çalıştığından insanlar Windows 7’yi tercih ediyor. (ÖRNEK: Ben de HDD ile Windows 10 kullanmıştım bir ara gerçekten çok kötü çalışıyordu sonra SSD’ye geçmek zorunda kaldım maalesef)

çünkü windows 10 u bilgisayar kaldırmıyor. daha çok güç harcıyor. aynı zamanda donananım yetersiz kalıyor. kimse keyfinden 7 yi kullanmıyor. windows 10 hala stabil değil aynı zamanda. ve yenibilgisayar çok pahalı. sanırım milletin neden hala 7 kullandığı anlaşılmıştır. bunu bilmek için uzman olmaya gerek yok. vesselam...........

Asıl mesele SSD eğer mekanik disklerde çalışmayı düzgün başarabilirse Windows 10'a geçmemek için herhangi bir sebep yok

bizim ingilizcecide win 7 kullanıyor

windows10 da dvd oynatıcı yok performans değerlendirme yok özellik yok tema larda duvar kağıdı çoklu tema seçici yok dahili radyofm kart programı uyumlu değil windows sürekli güncelleştirme alan ve güncelleştirme den dolayı bir çok defa format atmak zorunda kaldım windows7 güncelleştirme almıyor evet hala hatasız çalışan bir sistem

@02 Mayıs 2021 21:27 performans değerlendirm edoğru yapmıyordu ek olarak 10 güncelleme alması iyi bişey güvenlik açısından

Sen de yorum yaz