Internet Explorer "Ölmüyor"; Microsoft Edge Boş Durmuyor!

İlginç bir biçimde, milyonlarca insan halen Internet Explorer kullanıyor. Ancak Chrome'un rakibi olması için geliştirilen Microsoft Edge de bu arada pek boş duruyor gibi görünmüyor.

Internet Explorer inatla "ölmüyor"

Microsoft'un tüm "öldürme" çabalarına rağmen emektar web tarayıcısı Internet Explorer hala Dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya devam ediyor. NetMarketShare'in son rakamları, Dünya'daki Windows kullanıcıların %5.57'sinin hala Internet Explorer tarayıcısını kullandığını ortaya koydu.

Microsoft daha hızlı ve güvenli bir hizmet verebilmek için Windows 10 kullanıcılarını Internet Explorer'dan Microsoft Edge'e geçirmeye çalışıyor.  Firma, son haftalarda Internet Explorer kullanıcılarını Internet Explorer ile uyumlu olmayan bir siteye bağlandıklarında otomatik olarak Microsoft Edge'e yönlendiren bir programı bile devreye aldı. Her ne kadar Chrome'un hakimiyeti Windows 10 üzerinde devam etse de, Edge için iyi haberler de yok değil.

NetMarketShare verilerine göre Microsoft Edge'in pazar payı ilk defa %10 arttı. Bu da Chrome'a göre daha hızlı büyümesi anlamına geliyor. Yeni rakamlara göre internet kullanıcılarının %69,25'i Chrome, %10,22'si Microsoft Edge kullanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Internet Explorer kim nederse desin bir başkadır. 7 ve 8 sürümleri biraz ağırdı ama öncesi ve sonrası eklenti desteği dışında gayet şık ve hafifti. Önyargılar yüzünden Microsoft IE'yi bitirdi. Edge'nin de Chromium tabanına geçmesi yenilgiyi kabullenmek gibi olsa da çoğunluk yeni Edge'yi kabullendi ve hızlı bir yükseliş içine girdi. Gerçekten de Edge Chrome dahil diğer tarayıcılara göre daha fazla özellik sunuyor ve daha esnek. IE kolay kolay unutulmaz. Ben hala 5 ve 6'yı arasıra kullanıyorum.

Sen de yorum yaz