iOS 11.2'de WiFi Karmaşasına Çözüm Geliyor!

iOS 11.2'nin yeni beta sürümünde ortaya çıkan bir detay, Kontrol Merkezi'ndeki Wi-Fi ve Bluetooth karmaşasını çözecek!

  • H. Hüseyin Öztürk
iOS 11.2'de WiFi Karmaşasına Çözüm Geliyor!

Bilindiği gibi, iOS 11'in Kontrol Merkezi tuşları önceki sürümlerden farklı olarak Bluetooth veya WiFi'ı gerçekten kapatmıyor. Bunun yerine, bunlara dokunmak sadece iPhone'unuzun o an bağlı olduğu cihaz veya hizmetlerle bağlantısını kesmesine yarıyor. Apple, AirDrop gibi hizmetlere ve Apple Watch gibi cihazlarınıza bağlı kalabilmeniz için bunu özellikle böyle yaptı, ama görünüşe bakılırsa birçok kişinin bu yüzden aklı karışıyor.

MacRumors'a göre en son iOS 11.2 beta sürümü, bu Kontrol Merkezi tuşlarından herhangi birine dokunduğunuzda ekstra bir açıklama gösteriyor.

Ekran görüntülerine göre, iPhone'unuz size, kısa bir açıklama ile birlikte şöyle bir bildirim gösterecek: "Yarına Kadar Yakındaki WiFi Bağlantısı Kesiliyor". Ayrıca şu da yazacak: "WiFi bağlantısı, AirDrop, Kişisel Hotspot ve konum isabeti için kullanılmaya devam edecek." Eğer o tuşa tıklarsanız, bildirimlerde Bluetooth uyarısını göreceksiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

o zaman o servisleri kullanacağımız zaman wifi otomatik açılıp kapansın. sürekli açık kalmasının hiçbir mantığı yok. sanki çok iyi şarj süresi var da.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost