iOS' 9.3'le "Night Shift" geliyor!

iOS 9.3'ün beta güncellemesi, iPhone ve iPad'e "Night Shift" özelliğini getirdi!

iOS' 9.3'le  "Night Shift" geliyor!

Apple'ın mobil işletim sisteminin en yeni sürümü iOS 9.3'e gelen beta güncellemesiyle birlikte telefonunuzu kapatmadan uykuya hazırlanmak daha kolay olacak. Söz konusu güncelleme kapsamında iPhone ekranlarının parlak ışığını yeni Night Shift modunu kullanarak akşam saatlerinde azaltmak artık mümkün.

Apple tarafından da atıfta bulunulan birçok bilimsel araştırmaya göre, iPhone ekranının yaydığı mavi ışığın kullanıcıların biyolojik ritmlerini etkileyebildiği ve uykuya dalmayı zorlaştırdığı biliniyor. Yeni güncellemenin sunduğu Night Shift özelliği iOS 9.3'ün beta sürümüyle çalışan iPhone, iPad ve iPod'ların ekranlarını otomatik olarak ayarlayarak gözü rahatsız etmeyen, daha sıcak ışıklar yaymalarını sağlıyor.

Aslında, uykuya dalmayı zorlaştıran mavi ışığın tonunu azaltan ilk firma Apple değil. Amazon, geçtiğimiz ay "Blue Shade" adı verilen bir özellik sayesinde Fire Tablet modelinde gece vakti e-kitap okumayı kolaylaştıran bir güncelleme sunmuştu.

iOS 9.3'un beta güncellemesinde ayrıca eğitim kategorisinde bazı yeni uygulamaların yanında Apple News, Notes, Health, Apple CarPlay uygulaması için de yeni geliştirmeler mevcut.  

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Cyanogende yıllardır var bu özellik :)

@12 Ocak 2016 16:21 3. pati uygulamalar da var

@12 Ocak 2016 16:21 cyanogenmod gibi sadece sarı filtre koyduğunu sanmıyorum. çünkü çok kötü görünüyor öyle.

Google playde mavi ışık filtresi olarak geçiyor bu uygulama

@12 Ocak 2016 21:12 app storeda da var ama apple kendisi ekliyor ios içine androidde kendi içinde yok

Samsung ve Amoled bilmeyenler icin yeni birsey tabiki :)

GELİŞTİRECEK BİŞEY KALMADI SIRF GÜNCELLEME YAPTI DESİNLER DİYE EKRANIN RENGİİ İLE OYNAYIP SUNACAKALR MİLLETE. İPHONE 5 KULLANIRKEN FORUMLARDA GECE GUNDUZ SİRİ AŞŞAĞI SİRİ YUKARI DENİLİYORDU SİRİ İÇİN GÜNCELLEME GELDİ DENEDİK BAKTIK HİKAYEYMİŞ. SONRA Bİ GÜNCELLEME DAHA BEKLEDİK FORUMLAR YUKARI AŞŞAĞI HEYCAN İÇİNDEYDİ Bİ BAKTIK MÜZİK UYGULAMASININ TİPİNİ DEĞİŞTİRİP GÜNCELLEME DİYE SUNDULAR BİZE. HER GÜNCELLEMEDE CİHAZ DAHA HANTALLAŞIYORDU VE PİL SU GİBİ AKIP GİDİYORDU. BENDE SONYE GEÇTİM KURTULDUM

İphone 5 için bu özellik yüklenmedi detayını bilen varmı? Güncelleme oldu fakat night şft özelliği gelmedi

İphone 5 için bu özellik yüklenmedi detayını bilen varmı? Güncelleme oldu fakat night şft özelliği gelmedi

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost