iOS 9.3'te bağlantılara tıklanmıyor!

Bazı iOS 9.3 kullanıcıları, garip bir sorunla karşı karşıya kalmaktan kurtulamadı!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 9.3'te bağlantılara tıklanmıyor!

iOS 9.3, iPhone ve iPad kullanıcıları için Night Shift, parolayla korunan notlar gibi önemli birkaç değişiklik getiriyor. Ancak bazı kullanıcılar, güncellemeyle ilgili sorunlar yaşamaktan şikayetçi.

Bir grup kullanıcı, Apple forumlarında web bağlantılarını açamadıklarını söylüyor. Kullanıcılara göre bu sorun Posta, Mesajlar ve Safari gibi Apple uygulamalarında veya bazen Chrome gibi üçüncü parti uygulamalarda yaşanabiliyor. Bağlantıya dokunduğunuzda ya hiçbir şey olmuyor, ya da daha kötüsü uygulama çökebiliyor. Geçici çözüm, bazı kullanıcılara göre JavaScript'i açıp kapamaktan veya kullanan Safari eklentilerini kullanan uygulamaları kaldırmaktan geçiyor.

Forumlardan bir kullanıcıya göre Apple mühendisleri, sorunun farkında. Bu doğruysa sorunun onaracak bir güncellemenin yakında gelmesini bekleyebiliriz. Sorunun çoğu kullanıcıyı etkilemediği anlaşılıyor, ancak etkilenenler arasındaysanız, çözümün yakında geleceğini söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Bugüne kadar hem Android hem İphone telefonlar kullandım ve hepsi tıkır tıkır çalıştı. Güncelleme sonrası bozuldu da şu olduda filan hiç olmadı. Şu anda iphone ve ipad kullanmaktayım, güncelleme sonrası hiç bir sıkıntı yaşamadım. Bu sorunları yaşayan kişiler telefona bi ton saçmalık kurarsa olacağı budur. Muhtemelen korsan uygulama filan kullananlarda çıkıyor sorun. 3 arkadaşımın 2'sinde bu problemler var ve maalesef korsan uygulama kullanmaktalar diğerinde sorun yok korsan uygulama kullanmıyor.

@29 Mart 2016 13:03 bende ayni sekil kardesim ama 9.3 ile safari calismiyor donuyor baglantilar tiklanmiyor bizimle korsanla isimiz olmaz suan bi hata var yani bu kadar net konusma apple guncelleme hatasi !

apple ios 6 zamanında çok iyiidi artık o günleri mumla arar oldu

iphone 5s kullanıyorum. ios 7.1.2 yüklü. on numara beş yıldız. fazlasında gözüm yok. Zaten bu sürümden sonra çıkan tüm güncellemelerde sorun çıktı. İyi ki güncelleme yapmamışım. Milyar dolarlık şirket hatasız bir yazılım üretemez hayret.

son güncelleme ile zaten bu diğer sorunları düzelttiklerini belirttiler. 13E237 olarak dün sunulan yapıdan önceki yapıyı kullananlar bu sorunu yaşıyordu...

bende var bu sorun. safari chrome hepsi çöküyor. Telefonu 15 saniye kadar kilitliyor. bu sorun garantiyi kapsıyormu acaba.

nasıl tıklanmıyor? öyle bir sorun yok bende 4s 6s ve ipad 3 sorunsuz.

iphone 6 kullanıyorum ve ios 9.3 safaride linklere tıklanmıyor javascripti kapatınca çalışıyor ama java lazım olduğunda açmak gerekiyor yine çalışmıyor. eşimin telefonuda aynı şekilde oldu acil güncelleme çıkarsınlar

@29 Mart 2016 17:09 bende de aynı sorun var

iphone 6 kullanıcısıyım ios 9.3 safari sorunu var linkler çalışmıyor safari uygulaması donuyor. Sayfaları açmıyor takılıyor.

9.3 yükleme sonrası CarPlay uygulaması silindi ve telefon da arama yapıldığında Genel proğramda olduğu görülüyor

İphone 6 kullanıyorum ve bu sorun yuzunden işkence cekiyorum. 6s kullanan arkadaslarımda bu sorun yok.

Sorun yok mu cnbc ve amerika basını bile bu olayı konuşuyor birtanesi korsan yazılım flan diyor... Nasıl yok iphone 6 kullanıyorum ios 9.3 yükledim telefon safariden google aramalarında hiçbir linki çalıştırmıyor. javayıkapatınca çalışıyor.. Ama sorunu çözmüyor... Şuan acil bir güncelleme gelmezse telefon poşet oldu diyebiliriz. Tekrar söylüyorum iphone 3gs'den bu yana ilk defa böyle birşey görüyorum apple buna acil çözüm bulmalı...

Aynı sorun bende de yaşandı ne alaka ise 9.03 yüklü diğer cihazlarda görmedim , acil çözüm isteyenler için tek çare telefonu komple silip iTunes üzerinden cihazı tekrar yeni bir iPhone olarak kurmanız , Java'yı kapatmak çözüm gibi duruyor lakin diğer uygulamalarda kilitlenme de oluyor , maalesef yapacak başka bişi yok!!

BEN KORSAN UYGULAMA KULANMIYORUM AYNI SORUNU BENDE YAŞIYORUM.SON GÜNCELLEMEDEN ÖNCE BÖYLE BİR SORUNUM YOKTU.IOS 9.3 SON GÜNCELLEMESİ SORUN YAŞATIYOR.DİLERİM DÜZELTİLİR.

5s kullanıyorum güncellemeyi geç yaptım ama yaptığıma pişman oldum.9.3 güncellemesinden sonra hücresel veriyi kullanamaz oldum.Açıyorum safariye giriyorum ama sitelere girmiyor.Aciken çözüm bulunmalı.

Resmen skandal linkedin bile açmıyor,google chrome safari dönüyor ve 4 5 gündür böyle

evet link olayı bende de var 5s

6s kullanıyorum ve ben de bu sorunla karşı karşıyayım şu anda. Safari üzerinden Google'a giriyorum, atama yapıyorum amma site linklerinin bazılarına tıklayamıyorum. Androiddeyken hiç böyle sorunum olmamıştı!

Sen de yorum yaz

Turhost