iPad Mini Bir Daha Güncellenmeyebilir!

Apple'ın eskisi kadar sevilmeyen tableti, iddiaya göre yakında Apple'ın tabletleri arasındaki yerini kaybedecek!

  • Zeynel A. Öztürk
iPad Mini Bir Daha Güncellenmeyebilir!

Apple'ın taşınması kolay tableti iPad Mini, düşük satışların kurbanı olabilir. İddialara göre firma, 9,7 inç'lik iPad'e alternatif olarak sunduğu tabletini satıştan kaldırmayı planlıyor.

iPad Mini, BGR'nin de belirttiği üzere "Plus" boyutundaki büyük iPhone'lardan önce ortaya çıkmıştı ve daha net bir amacı vardı. Ancak yeni iPad'in de ortaya çıkmasıyla birlikte iPad Mini'nin sunduğu değer, sorgulanır hale geldi.

Satış rakamlarından bahsedilmese de iPad Mini'nin satışlarının, diğer Apple cihazları tarafından "yutulduğunu" söylüyor. Elimizde bunu doğrulayacak bir başka bilgi şimdilik yok ancak iPad Mini'nin geleceğinin belirsiz olduğu açık. iPhone ve iPad'e gelen yeni özellikler, iPad Mini'nin geride kalmasına sebep olmuş ve onu Apple'ın tahmin edilmesi kolay cihazlarından biri haline getirmişti.

Yine de küçük boyutuyla iPad Mini'nin birçok kullanıcının beğenisini kazandığı bir gerçek. Apple'ın tablet serisinde herhangi bir değişiklik yapıp yapmayacağını bilmesek de, zincirin en zayıf halkası olarak iPad Mini'yi görüyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bence iyi bi tablet sonucta herkes büyük kullanmayı sevmeyebilir

Steve jobs zaten karşıydı miniye

Bence serinin en zayıf halkası 13 inçlik iPad Pro. Mini kalsın pro gitsin

steve jobs'un öngörüsü haklı çıktı ipad mini konusunda, mini tabletler ölü doğdu demişti ve söylediği gibi de oldu , ama yine de bence yanıldığı nokta büyük ekranlı telefonlar konusundaydı. samsung note serisini ilk çıkardığında kimse bu telefonları almayacak demişti ama apple büyük ekranlı telefonların pazarının arttığını görünce plus modelini çıkartmak zorunda kaldı.

Sen de yorum yaz