iPhone 4S'i iPhone 5 sandılar!

iPhone 4S'in iPhone 5 olduğuna inanan insanlar, onu öve öve bitiremediler! Videomuzda...

Apple, iPhone 5'i Çarşamba günü tanıttı ancak kullanıcıların çoğu onu elde edebilmek için 21 Eylül'ü bekleyecekler. Ancak Çarşamba günü yayınlanan TV şovu Jimmy Kimmel Live'da, ardından YouTube'da ortaya çıkan bir video kullanıcıların telefon hakkında gelişigüzel konuştuklarını ve iPhone 4S'i iPhone 5 sanabileceklerini ortaya çıkardı.

Videoda sokaktaki insanlar, iPhone 5'in daha hızlı, daha hafif, dahaparlak ve büyük bir ekranı olduğunu söylüyorlar. Ancak insanlara gösterilen telefon, iPhone 4S'den farklı bir cep değil. İnsanlardan bir tanesi, telefonun daha hafif ve daha iyi bir yapıya sahip olduğunu söylerken, bir başka kişi cihazın iPhone 4S'den çok daha iyi olduğunu söylüyor.

Videodan şu çıkıyor ki bir iPhone 4S, insanlara "iPhone 5" diye gösterildiğinde bazıları bunu gerçek sanıyorlar ve farkı ayırt etmeyi başaramıyorlar. Tabi ki bunu Apple'ın markasını pazarlamaktaki başarısına bağlamak da mümkün.

iPhone 4S'i iPhone 5 sandılar, onu öve öve bitiremediler! Videomuzda

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

başarıdan ziyade ürünlerini çinde ürete ürete kopya konusunda çinlilere benzediğinin bi kanıtı olabilir =))

yada insanların fazla da zeki olmıyan canlılar olmasına bağlıyabiliriz

Marka aşkı diye buna denir. At gözlüğü takmak gibi, bir markaya körü körüne bağlanmak. Zaten iphone daha üst yaşlardaki basitliğin daha ilgi çekebileceği yaşlardaki insanlara hitap ediyor. O yüzden de teknolojiden pek anlamamaları normal. Ben şahsen ne kadar karışık olsa da androidden çok memnunum. İphone'nun artı özelliği marketinde fazla uygulaması olmasıydı, şimdi ise android markette de(Google play şimdiki adıyla) tüm popüler uygulamalar var hatta fazlası da var ki hayli hayli yetiyor. Bunun yanında bir sürü telefon seçeneği de var ki bu da tadından yenmez yapıyor. Ama bunun yanında mesela nokianın da yeni tasarımları çok kaliteli duruyorlar, onlar da benim baya ilgimi çektiler. Eğer ileride wp8 de android ve istore kadar uygulama çeşitliliği sunarsa almayı düşünebilirim.

@14 Eyl 2012 15:15 aynştaynmısın sen bakim? :)

Banada iPhone 1'i iphone 5 diye tanıtsalar bende öyle sanarim. Sanki büyük bi şirketin CEO'suyumda her sene iPhone kullaniyorum.

ha ha ha:)) fanboyların zekasını her zaman eleştirmişimdir buda haklılığım oldu:))

EPILCI BEYNİ İŞTE NE BEKLİYORSUN.. FANBOYLAR BÖYLE İNSANLA.. BUNLARLA AYNI HAVAYI SOLUYORUZ

APPLE FANBOYLARA İYİ DAVRANALIM, ONLARI İNCİTMEYELİM, KIRMAYALIM.. YAZIKTIR

kapasitelerini çok güze belli etmişler

iphone 4s=şahin iphone 5=doğan sonuç doğan görünümlü şahin. :)

yada iphone'un tasarımının hiç değişmemiş olmasına ve insanların teknelojiden zerre anlamayıp sırf marka diye aldıklarına da gayet güzel bağlayabiliriz...

"İPHONE 5 DİYE GÖSTERİLEN YOLCU OTOBÜSÜNE İLGİ BÜYÜKTÜ, FANBOYLAR ÖZELLİKLE BÜYÜK EKRANA ÇOK ŞAŞIRDIKLARINI BELİRTTİLER" :))))))))))))))))) olsa hiç şaşırmam :))))))))))))))))))

hayatlarında değil bir Apple ürününe sahip olmak ona uzaktan dahi bakamamış veya dokunamamış yurdumun komik ve bir o kadar absürd tipitipleri gelip buralarda klavye şahmeranlığı yapıyorlar ya bunlara sadece güler misin sabahamı bırakırsın diyorum :) ayrıca bu tarz asparagas haberler iphone 5'e darbe vurmaz aksine ilgiyi daha fazla üzerine çekerek daha çok sattırır. biraz mantık... reklamın iyisi kötüsü olmaz diye boşuna dememişler :)

@14 Eyl 2012 17:24 Bir Apple fan boyu daha. :)

iPhone 5'in en belirgin farkı daha ince ve ekranının daha büyük olması. Gerisi ufak tefek yenilikler.

Aynısını Galaxy s,s2,s3 için yapsınlar ((: Bakalım inanan olacak mı :D Apple Fanboylarına 3gs versen yine iphone 5 sanarlar ((:

ya arkadaşlar herkes sizin benim gibi vs teknoloji hastası ve bilgisi yok, gidiyorlar mağazaya oradaki satıcı ne diyorsa o ve satın alıyorlar, millet ne anlar ios ,android vssv .. ortada daha satışı yok millet nereden bilecek farkı...

körü körüne telefon alıyolar işte elmacılar napsınlar arkasında elma varmı var marka merakı :)

,Biri şu apple a söylesin ya kendinden kopya ederek bi yere varamaz. İlla kopya edicekse başka şirketlerden kopya etsin yanlış yerden kopyalıyon apple :) iphone 5 i tanıtan kişi olsam çıkıp o telefonu tanıtmaya utanırdım.Adam yürekliymiş valla. Alın yine aynı telefon nabarsanız yapın demek Güven Özveri Tecrübe ister :)

Alanlar zaten cahil kesimi adamın ios dan veya androidden haberi yok fiyat performans bilmezler sırf havası olsun diye apple alıyorlar onlara marka yetiyor alınca ya mzik dinler ya measj çeker zaten o telefonla ha bide facebook olsa yeter onlara :D lan iphone fiyatından aşağıya ne telefonlar var be yazık giden paralara, acıyorum resmen millete

Burda yorum yapıp hava basanlarin 1isinin bile 4S denen telefonun iPhone 4 olduğunu anlamamis, videodakilere yorum yok, ama size de yorum yok. Bi de burda ahkam kesiyosuniz fanboy boyle fanboy soyle diye.

Acaba o gösterdıklerı kısıler ıphone kullanmıs mı ıphone kullanan kısı dırek farkı gorecektır 4 ıle 4s ı yan yana koydugunda bıle farklı anlar kullanıcı hemde ekranı açmadan

cahil yorumcular yorumlayaydı :D:D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir