iPhone 5 üretimi neden yavaşlatıldı?

Apple'ın "normal" dediği bu iPhone 5 sorunu, aslında pek de normal değilmiş...

iPhone 5 üretimi neden yavaşlatıldı?

iPhone 5'in çıkışının hemen ardından cihazın aliminyum sırt bölgesinin ne kadar kolay çizildiği raporları ulaşmaya başlamıştı, hatta bazı müşterilerin daha kutudan çıkarıldığı halinde bu çiziklerin olduğunu söylüyorlardı.

Her ne kadar iPhone 4 ve 4S'te kullanılan cam yüzeye göre daha iyi koruma sunsa da, iPhone 5 sahipleri arkada kullanılan yumuşak metalin yıpranmalara daha dayanıksız olduğunu keşfetti.

Apple'ın Pazarlama Müdüdürü Phillip W. Schiller, bir iPhone 5 sahibinden gelen e-postayı yanıtlarken, bunu gayet doğal bulduklarını söylerken bir nevi de sorunu hasır altı etmiş oldu.

Ama normal olmayan, fabrikada daha kutulanırken çizilen iPhone'lar. Apple, üretici Foxconn firmasıyla bu sorunun üstesinden gelmeye çalışıyor. Gelen raporlara göre geçtiğimiz çarşamba gününden beri Foxconn iPhone 5 üretim hattında daha sıkı denetimler uygulamaya başladı. Böylelikle sıfır iPhone 5'lerde çiziklerin en aza indirilmesini amaçlasalar da, bu özellikle üretimde yavaşlamaya neden oluyor.

RBC Capital Markets analistleri bu yavaşlamanın şimdiden etkisini gösterdiğini, toplamda tahmini 57 milyon olan satış beklentisinin 49 milyona düştüğünü belirtiyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

hala para verın ıphone

o kutudan çıkan çizikler kullandıkça geçiyor. bu demek oluyor ki onlar çizik değil alüminyum parçaları.. beyinsiz insanlar çizik sanıyor napsınlar.

@12 Eki 2012 19:56 bu kafa ne kafası ? onları aluminyum parçacıkları ile o kutuya hangi zihniyet koyuyor.emin olun appple son kullanıcıyı yalnızca para için seviyor.

@12 Eki 2012 19:56 olum bak git!

daha 3 gün önce 4s almaya karar verdim ve düşünmeden aldım 5 bence ölü doğan bi cihaz ...

neren doğru ki apple

Vericez tabi lan para bizim degil mi sana ne oliyur acaba?

ver tabii lan parani. tutmayin kucuk enisteyi :-) esek iphone almis yine esek...

dun bir telefoncu arkadasin yaninda olan bir iphone 5'i inceledim. Daha yeni kutudan cikan cihazin yan ust kisim ve yan orta kisimda ayni sekilde iki cizik vardi. Hemen su aklima geldi. Ben bunu alirsam kisa surede çizik deryasina doner.

Eger hafiza karti takilsaydi, eger bluetooth ile baska cihazlara veri gonderilebilseydi, eger bazen ihtiyac oldugunda galaxy s3'teki gibi usb bellek, hard disc, fare klavye takilabilseydi, normal goruntulu arama yapilabilseydi, bataryasi cikarilabilseydi ve daha ucuz olsaydi iphone 5'i almayi dusunecektim.

19:56 alüminyum parçacıklı olunca daha lezzetli olmuş demi:) sade olsa bu kadar tatlı olmazdı.

Apple'ın her zamanki taktiği arz artırarak ürünü ulaşılmaz yapıyor böylece popüler ve pahalı oluyor

@Ziyaretçi Bugün 09:40 çok haklsın dostumm apple ın taktiği

Apple'dan yine aynı taktik. Popüler kalmaya çalışıyor.

şu iphone ilk çıktığından beri sevemedim gitti. dış görünüş mü? süper. üstüne yok gerçekten ama android olarak çıksa mesela şu telefon, satışları 2 ye katlamaz mı acaba?

Eger hafiza karti takilsaydi, eger bluetooth ile baska cihazlara veri gonderilebilseydi, eger bazen ihtiyac oldugunda galaxy s3'teki gibi usb bellek, hard disc, fare klavye takilabilseydi, normal goruntulu arama yapilabilseydi, bataryasi cikarilabilseydi ve daha ucuz olsaydi iphone 5'i almayi dusunecektim. Ziyaretçi (Mobil) 13 Eki 2012 07:10 Hız, performans ve kalite aramadığına göre aradığını android de bulursun.

Arkadaşlar bu dünyada ıphone a sahip müşterilerin 3 önemli özelliği vardır. Hemen yeni çıkan serisini alarak parasıyla millete hava atmak, o kadar parayı bayıldığı için sitelerde böyle haberlere yorum yaparak şirketten daha fazla telefonu savunmak, hata üstüne hata yapan şirketi zirveye taşımaktır. Bu tip arkadaşlar çok daha akıllı ve ucuz telefon üreten ve çok kullanışlı olan android işlem sistemini tercih etmek yerine 'ne kadar pahalı o kadar iyi!' mantığıyla hareket ederek bu markaya para kazandırmaya devam edecektir. Onlar için dil dökmeyi bırakalım. Biz kaliteyi kullanmaya devam edelim.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play