iPhone 6 satışa sunuldu, sıralar uzadı!

iPhone 6'nın dün gece Türkiye'de satışa sunulmasıyla beraber ilginç görüntüler ortaya çıktı!

  • Zeynel A. Öztürk
iPhone 6 satışa sunuldu, olanlar oldu!

Geçtiğimiz hafta ABD satışa sunulan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, dün gece Türkiye'de de satışa sunulmaya başlandı. Apple meraklıları, yeni telefonlarına hemen sahip olabilmek için İstanbul'daki Apple mağazasının önünde saatler öncesinden kuyruklar oluşturdular.

Kuyrukta bekleyenler arasında portatif iskemleleriyle ve kumanyalarıyla gelenler, ilginç görüntüler oluştururken, Bakırköy, Kadıköy ve Sarıyer'deki elektronik mağazalarda da kuyruklar meydana geldi. Saatin 00:00'ı göstermesiyle birlikte kuyrukta bekleyenler, içeri alınmaya başladılar.

iPhone 6'nın Türkiye'deki fiyatları 2.350 TL'den, iPhone 6 Plus'ın fiyatları ise 2.650 TL'den başlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 41 Yorum

"Çok ilginç görüntüler" derken, bizim ülkemizde de en az dünyadakiler kadar enayi bulunduğunun görüntüleri

@26 Eyl 2014 10:37 Aptallik; din, dil, irk, kultur ayrimi gozetmez... Her yerde boyle m.llari bulabilirsin.

@26 Eyl 2014 10:42 Bizde buna "Zenginin malı, züğürdün çenesi yorarmış" derler. Günümüzde klavyesini... Size ne insanların parası var ki alıyorlar, 5000 tl maaşı olan birinin 3000 tl ye telefon alması normal. Ancak 800 lira maaşı olan birinin 1500 tl ye telefon alması anormal.

30 kişiden 20 sinin elinde kırılacak şey kıvrılacak nasıl olsa ..

gereksiz insan topluluğu

Bu enayilikse plastik parçasına 2000 küsür tl vermek en en buyuk enayiliktir

@26 Eyl 2014 11:02 plastiğin metalden kaliteli olduğunu öne sürmeye çalışan mal yorumları gelmeden sayfayı terkedelim bence.

@26 Eyl 2014 14:22 "Hehe. Hadi yazılımı, özgürlüğü, donanımı, ekstra özellikleri bir kenara bırakalım ama sırf metal olduğu için daha iyi olduğunu iddia edelim." mantığı nedir arkadaşım? 1 külçe demir al o zaman, iPhone'dan daha çok metal var, daha kaliteli o zaman.

Aslında her iki duyguyu birden yaşatıyor bu haber bana, teknoloji çılgını bir insan olarak yeni çıkmış bir ürüne bir an önce sahip olabilme isteği cezbediyor, gel gelelim kapitalizmin oyuncağı olduğumuz hissiyatı da yadsınamaz. Parası varsa ne kuyruğa gireni eleştirebiliyorum ne de onları eleştirenleri ? Şaşırdım.

enayilik yarışması.....

Gerçekten de böyle bi telefona samsung htc sony gibi telefonlar dururken bu parayı vermek heleki bunun için kapısında beklemek aptallıktan baska bişey değil iphone 6 kesinlikle kalitesiz donanım olarak da çok geride insanlar neden bukadar gösterişe meraklı olur anlamış değilim resmen hayal kırıklığı

@26 Eyl 2014 11:21 tabi ya kaliteli olan plastik samsung telefonlar varken kalitesiz olan metal iphoneu ne yapacaksınız? donanım istiyorsanız gidin bir yerden o fiyata 8 çekirdekli işlemci alın. yazılımsız bir şey yapabilirseniz tabi. işletim sistemi yazarken kolay gelsin size.

@26 Eyl 2014 11:21 Malzeme kalitesi mühendisimiz yorum yapmış. Büyüksün uzun adam! Kesinlikle iPhone 6'nın malzemeleri kalitesizdir. Çünkü o öyle diyor! Teste gerek yok!!! Hüloğğğğğğğğğğğğğğğğğğğ

Alayi borc parayla almistir ayni zamanda asgari ucret aliyorlardir :D

cebinde bükülen telefonu almak için kuyruğa girmek, değişik bir kafa. Tabi bunda az yerde satışa sunulmasının da etkisi var. Fanatiklikleri objektif düşünmelerini etkiliyor bu insanların. Verdikleri paraya yazık.

@26 Eyl 2014 11:42 şimdi satılan 10 milyon cihazdan 9 adeti bu sorunla karşılaşmış diyeceğim ama senin matematiğin buna yetmeyecek ve yüzlerce patlayan samsungun cahil müşterilerinden biri olmaya devam edeceksin.

@26 Eyl 2014 11:42 iphone 5s cepte bükülüyor muydu? bükülmüyordu fakat ona bile böyle saldırmaya çalışıyordunuz. bıktım sizden ve sizin seviyesiz hale getirdiğiniz ortamlardan. güncelleme desteği 2 ay olan telefonlara o kadar para verip objektif düşünmekten bahseden dar görüşlü insanlar.

Bence Sırada beklemek enayilik çünkü. Valla onun yerine Windows Phone yada Samsung için kuyruğa girseler. 6 serisinin zaten rami az ve kotu yani onun yerine oneplus ,samsung veya nokia için girsinler yani Bu iş iphone 5'den beri var enayilik yapıyorlar apple onları mal gibide kullanıyo doğru deilmi Ha bide iphoneda herşey kısıtlı Ama wp veya androidte fazla kısıktlı değil ve güçlü İphone 6 ve plus fiyatları 2.350 ve 2.650TL onun yerine L1520 , S5 , xPeria , Surface, Tab Pro ,akıllı tv, bir Laptop veya masaustu alabilirsin Plusta pek ozellik yok ama bazı telefonlarda Sayarsak İphone 6 ve Plus Z3 1GB Ram. 3GB Ram. Oneplus 3 veya 2 Gb. Lumia serilerinde 1,2 gb olabilir

Ha ha ha dandroidciler balıklama atlamış gene. Sizin ucuz plastiklerle tapılası ve kuyruğa girilesi iphone arasında sadece %15 fark varsa bu durumda kim enayi oluyor abaca? Basit mantık sorusu. O da sizde yok.

@26 Eyl 2014 12:41 Pardon kardeş de mal mısın? Android telefon markası mı? Android marka telefon mu var? Plastik kapaklı android telefonlar da var metal kasalı da. Ne dokunmatiğin ilki, ne akıllı telefonun ilki, ne slide to unlock'un ilkini, hiçbirini Apple yapmadı. Bil istedim :D

bunlara enayi diyenler plastik kullananlar asıl enayi oğlu enayi. plastiğe 2000 lira verenler enayi oğlu enayinin oğlu

@26 Eyl 2014 12:45 Plastik kapak kasayla birlikte bükülmüyor ama. Anca tek kapak kırılırsa kırılır, yenisini de takarsın ucuza.

Size ne milletten! Adam sanki sizin paranizi harciyor! Keyfi bilir. Isterse cope atar. Agziniz acik bekliyorsunuz. Insanlari cekememezlikten bi kurtulun bebeler!

Bazılarının kendi görüşünü desteklemeyen insanları küçük duruma düşürmeye çalışmasını anlayamıyorum bir türlü. Haklı olsalar bir şey demeyeceğim. Kendileri aynı fiyata 2 tane güncelleme alamayan (en iyi şartlarda; amiral gemileri 1, diğerleri ortalama 0 güncelleme alıyor), plastik malzemeli, tasarımın söz konusu bile olmadığı telefon alırken gayet mantıklılar. Fakat her gördüğü yorum yapma yerinde başkalarını enayi ilan etmekten hiç de çekinmiyorlar. Anlamıyorum. Gerçekten. Başkalarının parasını nasıl harcadığına ne hakla karışabiliyorlar o da ayrı konu tabi. Ama onlara göre tek doğru kendilerininki olduğundan sorun yok. Dünyayı daha iyi bir yere dönüştürüp herkesle arkadaşça geçinmek yerine herkese saldırıp iyice kötüleştirmeye çalışan insanlar, bıktım sizin gibilerden.

Apple hakkında yorum yapabilmek için önce kullanmış olmak gerek. Kullanılmadan yapılan yorumlar ön yargınızın kalın duvarlarıyla ilgili. Evet fiyatı yüksek ve değer mi değmez mi tartışması yapılabilir. Ama en basitinden hangi garanti firması telefonla ilgili bir problem olduğu zaman direk yenisini veriyor?

ilklerin devrimsel öncüsünün yeni baş yapıtlarından birini bizim gibi ikinci dünya ülkelerinden birinde görmek son derece şaşırtıcı ve sevindirici. Apple artık türkiye ye ( kesinlikle hak etmese de) artık gereken önemi gösteriyor. umarım artık rezil devlet politikaları ve şişirme vergilerden kurtulur ve diğer kaliteli dünya markalarına da gereken önemi gösteririz...

Sizin gösteriş meraklısı olarak gördüğünüz grup her ne hikmetse her iphone tanıtımından sonra katlanarak büyüyor. Çok ilginçtir ki artık herkeste iphone varken ve iphonecular artık çoğunluk olmuşken hala aynı ithamla yani gösteriş merakıyla suçluyorsunuz insanları. Bir de iphone kısıtlı diyorsunuz. Sanki makinanın yazılımına girip işletim sistemini değiştireceksiniz. Yazılım yapacaksanız yapın. Bunda bir kısıt yok. Hatta para bile kazanırsınız. Bir sürü insan bundan zengin oluyor. Ortalama kullanıcı için zaten 1.3 milyon uygulama fazla bile. Mesleğimle ilgili çok önemli profesyonel uygulamalar çoğu zaman sadece iphone da var ya da androide çok sonra geliyor. Şimdi hangisi daha kısıtlı bir daha düşünün. Eminim diğer mesleklerde de aynı durum söz konusudur. Çünkü ios orjinalken android onun birebir taklididir. Fiyat konusuna gelince her yıl samsunga 2000 tl haracını veren arkadaşlara karşılık ben iphone umu dört yıldır kullanıyorum. Hala iphone4 kullanıyorum. İphone 6 plus'ı da en az dört sene kullanacağımdan eminim. 2500 tl az bile. 3500 de olsa veririm.

@26 Eyl 2014 19:05 Samsung tıpatıp, bak tıpatıp aynısını aynı malzemeden her şeyi aynı yapıp da marka kısmına Samsung yazsa bu orta seviye telefonlarından biri olurdu. 1500 liraya satışa çıkardı. Hakaret etmek istemiyorum ama sonunda "2500 tl az bile. 3500 olsa veririm." yazından sonra "çünkü malsın" demeden duramadım :D

Kimin ne alacağına karışacak değilim, ama şu Apple'ın sunduğu 2.000 TL'nin üstünde olan sözde 'inovatif' telefonların kapış kapış alınması benim sinirime gidiyor. Tamam, bazı iPhone'lar gerçekten verilen parayı hak etmişti; Ama bu telefonun neredeyse tüm özellikleri 2012'de sunulan Nexus 4 ile aynı, ve Androidler hakında hiç sevmediğiniz 'güncelleme almama olayı' bu telefonda yok, en azından şimdilik. Ha, 3 yıl sonra Nexus 4 güncelleme almamaya başlamış. Ee kusura bakmayın, Google sizin çok sevdiğiniz çürük elma fabrikası gibi müşterilerinin 3 yıldır sorunsuz çalışan telefonlarına sırf 'yeni telefonumuzu alın' politikası için yeni bir güncelleme sürerek müşterilerinin telefonlarını kasan bir hurdaya çevirmiyor. "Ben Nexus 4 kullanıcısıyım ve daha fazla güncelleme almak istiyorum" dersen de git ROM yükle; Artık çocuğun eline verip, 2-3 saatliğine nasıl ROM atılacağını göstersen sorunsuz ROM atmaya başlar, o derece kolaylaştı. Bu arada, Apple fanboylarını az da kıskandırayım; Androidlerde launch screen (a.k.a. Launcher), garantiyi öldürmeden değiştirilebiliyor. Androidlerde sizlerin çok isteseniz de garantiyi öldürmeden yükleyemeyeceğiniz paralı uygulamalar, kolaylıkla iniyor. Tabi Apple'ın telefonlarını almamak için bundan çok daha fazla sebep var, ama hepsini yazıya dökmeye çalışırsak, elimize geçen tek şey 300~ sayfalık bir kitap olacak.

@26 Eyl 2014 20:46 Konu özellik degil, telefonun kullanırken sana ne hissettirdiği. Eğer konu ram, megapiksel v.s olsaydı bu sıralar oluşmazdı.

Yorumlari okuyorumda ios ve androidciler babalarinin mallariymis gibi savunuyor markalari :) sira bekleyenlerinde akli dengesinden supheliyim telefon iyi yada kotu alt ustu telefon neyin kafasini yasiyosunuz. Buyukler para kazanir sizin gibilerde kilici sallar

Sizinde paranız olsaydı böle yorumlar yazmazdınız tabikide apple almazdım tasarımı cok kötü artık eskisi gibi değil iphone onun için sony xperia z3 alırdım cok dayanıklı

Yorumlar birbirimizin fikirlerine saygida nasil dunya birincisi oldugumuzun kanitidir...

Benim anlamadigim millet kuyruga giriyor diye kime ne batiyor onu cozemedim ;) ilginc bir Milletiz arakadaslar ve her gecen gun dahada ilginc oluyoruz.bi tarafta madfi durumu iyi olup bir urune ilk sahip olmak icin bekleyenler Diger tarafta o kesimi tukaka yapanlar Hayir bu hakki kim Veriyor ki ;) yoksa allah insanlara ceneyi agzi ve beyni bunu icinmi verdi dicem olmicak arkadaslar birakin insanlar istedikleri gibi yasasinlar ve istedikleri seye sahip olsunlar olay bu kadar basit

@27 Eyl 2014 01:26 Tamam sen üzme kendini, gelir geçer bunlar

@27 Eyl 2014 01:26 İstediğin gibi yaşayıp istediğin şeye sahip olma gibi lüks yoktur! İnsanlar sınırları ile sınırsız olabilirler! Bu yüzden oturup düşünmek lazım. Bu durup salaklıktan başka bir şey değil!

cari açığı arttırdınız be

apple ın önceki ürünleri iphone 4 gibi çıktığı zamana göre gerçekten iyi bir cihazdı.Ama şimdi 6 ya bakınca açıkcası 4 le ne farkı var çözemedim.Tamam kabul en kararlı işletim sistemi ama kesinlikle kusursuz değil bu en azından son çıplak foto olaylarından telefonları hackerlar tarafından kitlenip parayla açtırılan insanlardan gördüğümüz kadarıya ayrıca metal kasanın plastik kasadan daha kaliteli olduğunu neye göre belirlediniz açıkcası onda anlamadım.Bence metal olması dezavantajdır.Hem çabuk ısınır hemde ağırdır.Gerçi iphone 6 da o çapta bir işlemci olmadığından şarj dışında ısınıcağını sanmıyorum.Plastik çabuk kırılır diye düşünüyorsanız biraz araştirmanızı öneririm firma kaliteli plastik kullandımı metal kadar sağlam olur.şahsen sıkıştırılmış plastikden silah üretildigini biliyorum.Burda niyetim apple ı kötülemek değil ama o telefona o parayı verenler sadece markayı satın alıyor.Tek iyi yani cihaza bisey oldumu firmanın seni süründürmiceğini bilmek oluyor.Ama bence kesinlikle biçdikleri değere değicek bir cihaz değil.şahsen kullandığım telefon 600 lira değerindeki gm discovery dir.sisteminin iphone 6 la tek farkı işletim sistemi.Bİde benimkinde işlemci daha güçlü :)

Bi samsung muhabbeti almış başını gidiyor.. Ey dangalak toplulukları (apple fanlar), android ekosistemi sadece samsungtan oluşmuyor.. HTC ve LG nin telefonlarına bakıp da artık şu plastik metal kavgası yapmasanız nasıl olur.. samsung plastikse ne olmuş.. Iphone metal olunca g..ötünüze daha mı iyi giriyor diye alıyorsunuz..

Bende bi iphone severim ama bu mantigi hic anlamiyorum evden internete gir pasalar gibi siparisini ver evine gelsin telefonun hayir magazada daha ucuz olsa anlicam bende giricem siraya ama bi farki yok ustune o kadar yorgunluk ve rezillik bu enayilikten cok amerika da ki arkadaslara ozenmektir o kadar ne kadar ozenti oldugumuzu herkes bilir iphone alir miyim zaten iphone kullaniyorum kalkipta ayni paraya bes para etmez samsung alicak degilim ama online appstore dan siparisimi verir pasalar gibi evde cayimi yudumlayarak beklerim

Bilsem dündü gider orada 3-4 kişiyi gasp ederdim :)

Sen de yorum yaz