iPhone X, Apple'a Büyük Paralar Kazandırıyor!

Apple'ın en son amiral gemisi iPhone X'in firmaya ciddi kârlar sağladığı ortaya çıktı!

  • Levent Öztürk
iPhone X, Apple'a Büyük Paralar Kazandırıyor!

iPhone X'in günümüzde var olan en pahalı telefonlardan biri olduğu kesin ve görünene göre de Apple'a bol miktarda gelir sağlıyor.

Araştırma firması Counterpoint'in bir raporuna göre Apple iPhone X, 2017'nin dördüncü çeyreği boyunca tüm telefon endüstrisinin kârının %35'inden sorumluydu. Raporda belirtilene göre piyasa beklenildiği gibi büyümese de, Apple en kârlı marka olarak konumunu telefon piyasasının kârının %86'sını eve götürerek korumayı başardı.

Ayrıca raporda, Q4 2017 boyunca iPhone X'in 600'ün üzerinde Android telefon üreticisinden beş kat daha fazla kâr elde etmeyi başardığı belirtiliyordu.

Apple'ın kendi Şubat gelir raporu, telefonları modellerine göre ayırmasa da geçtiğimiz yıla göre %1 azalma ile 77.3 milyon iPhone sattığını belirtti. Apple'ın yeni telefonlarının daha yüksek olan fiyatları da rekor kâr ve gelir bildirilen bir çeyrek yaşanmasını sağladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

iPhone 8 247 dolar, iPhone 8 Plus 288 bunların satış fiyatına bakın neden diğer markalardan fazla kar elde ettiğini görürsünüz

Sen de yorum yaz