iPhone X'dan Daha İyi Görünen Galaxy S9 Konsepti!

iPhone X'un ön yüzündeki kendine has "tasarım öğesi" Galaxy S9'da da olsaydı, ortaya nasıl bir telefon çıkardı? İşte cevap!

Oynat iPhone X'dan Daha İyi Görünen Galaxy S9 Konsepti! iPhone X'un ön yüzündeki kendine has "tasarım öğesi" Galaxy S9'da da olsaydı, ortaya nasıl bir telefon çıkardı? İşte cevap!

iPhone X'un tasarımı ön taraftan harika görünüyor ancak üstteki çentiğin iyi bir karar olmadığını düşünenler de var. Yeni ortaya çıkan bir Galaxy S9 konsepti ise ön yüzündeki çentikle iPhone X'u andırıyor.

Konseptin ekranının en üst tarafında ekran olmayan, ince bir alan bulunuyor. Bu alanda hoparlör, göz tarayıcısı ve diğer sensörler bulunuyor. Samsung Galaxy S9 konsepti iPhone X'un çentiğinden ilham alsa da, ön yüzündeki ekran alanı çok daha fazla. Elbette bu yalnızca bir konsept ve gerçeğe dönüşmesi göründüğü kadar basit olmayabilir.

Önümüzdeki sene çıkmasını beklediğimiz Galaxy S9, böyle bir çentiğe sahip olacak mı bilmiyoruz. Ancak böyle bir olasılık var çünkü firma, Mayıs 2016'da benzer bir tasarımı tarif eden bir patent almıştı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Samsung'a tavsiyem çentikten uzak durmasıdır:) Bunun yerine ekran, kamera, flash, sensörler ve ahizeyi çevreleyebilir...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir