iPhone'u Jailbreak'lemek için 5 neden!

iPhone'unuzu jailbreak'lemek için hala geçerli bir neden var mı? Bizce var...

iPhone'u Jailbreak'lemek için 5 neden!

iOS'un en son özellikleri, jailbreak'lemenin çekiciliğini azaltıyor. iPhone'unuzu veya iPad'inizi hack'lemekle uğraşıp, güvenlik ve kararlılıktan bir miktar ödün verip yeni kişiselleştirme yeteneklerine sahip olmak, eskisi kadar cazip görünmüyor. Ancak jailbreak'lemenin size kazandırabileceği şeyler halen var; sadece artıları ve eksileri iyi tartmanız gerekli.

Önemli bir nokta, iOS'un kırılan en son sürümünün 9.0.2 olması. Yani bu sürümden güncel bir iOS kullanıyorsanız, şimdilik jailbreak yapmanız mümkün değil.

1. iOS'un görünümünü kişiselleştirin

Android'de giriş ekranınızı launcher'lar yardımıyla değiştirmeniz, bunu telefonunuzu root'lamadan (jailbreak'in Android sürümü) mümkün. iOS'ta ise giriş ekranını değiştirip farklı temalar kullanmak ve hatta kendi giriş ekranınızı tasarlamak istiyorsanız, jailbreak yolundan gitmeniz gerekiyor. Menüleri ve Ayarlar'daki girdileri değiştirmenizi sağlayacak jailbreak uygulamaları bulmanız mümkün.

Yani Android seviyesinde bir kişiselleştirme için jailbreak yapmanız gerekiyor.

2. Can sıkan kısıtlamaları aşın

iOS'lu bir cihaz aldığınızda kendinizi Apple'ın kısıtlamalarına teslim etmiş oluyorsunuz. Örneğin harita ve web bağlantılarına dokunduğunuzda açılacak olan uygulamaları değiştirmeniz, Android'in aksine mümkün değil. Jailbreak, bu tür kısıtlamaları aşmanızı sağlıyor. Örneğin kısa mesajlar için Mesajlar uygulamasını kullanmak istemiyorsanız, jailbreak sayesinde farklı bir uygulama kullanabilirsiniz.

iTunes ile web üzerinden eşitleme, sesi kısıp açarken ekrana gelen kaplamayı kaldırma gibi küçük değişiklikleri jailbreak ile yapabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

jailbreak candır daha ne olsun

bana telefonu yaktırıcanız...linux şöle böle diye heves ettirdiniz harddiski yaktım valla

@28 Mart 2016 02:33 Yıllardır binlerce kez farklı Linux tabanlı sistem kurmuşumdur. Daha bir defa dahi sabit disk yakamadım. Yanlışlıkla veri kaybı dahi yaşamadım.

Jailbreaksız iphone iphone değildir

İlk önce en son JB yapılan sürüm 9.0.2 değil 9.1 dir. Sonra JB yapmak için burada bahsedilen sebepler çok basik kalmış esas sebepler çok daha kullanışlı ve işlevsel...

JB yapınca simlock kırılıyor mu yani çalışmayan sim çalışıyor mu lütfen biri cevap versin

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
iPhone'u Jailbreak'lemek için 5 neden!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir