iPhone'u kilitleyen iMessage mesajı!

iPhone'u kolayca kilitleyen bu iMessage mesajı, interneti fena halde çalkaladı!

iPhone'u kilitleyen iMessage mesajı!

Apple'ın iMessage uygulamasında bulunan bir hatanın, iPhone'u uzaktan gönderilecek bir mesajla baştan başlatabildiği ortaya çıktı.

Bir kısmı Arapça harflerden oluşan aşağıdaki mesaj size ulaştığında, iMessage uygulaması açık olmasa bile, telefonunuz baştan başlıyor. Açığın telefonda bir başka soruna yol açıp açmadığı, şimdilik bilinmiyor.

Apple, yaptığı ilk açıklamada sorunu tekrarlayamadıklarını söyledi. Ancak internette yüzlerce kullanıcı, cihazlarının baştan başladığını doğruluyorlar. Şikayetini Reddit'te paylaşan JoeyTheBoey, "Jailbreak'siz bir telefonum var ve (mesaj) giriş ekranının baştan başlamasına neden oluyor. Bu sadece mesaj uygulamasında değilsem gerçekleşiyor. Ardından uygulamaya girdiğimde mesaj uyarısı görünüyor" derken, Jjc123cj takma isimli bir başka reddit kullanıcısı ise şikayetini "Bunu iPhone 6'nızda denemeyin! Kendime gönderdim ve şimdi mesaj uygulamasını ne zaman açsam, kilitleniyor (:" cümleleriyle anlattı.

Twitter'daki Apple News hesabına konuşan kıdemli Apple mühendisleri ise sorun yaşadıklarını kabul ettiler ve hatayı onarmak üzere var güçleriyle çalıştıklarını söylediler.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

iÇöp bu klasik Dandios sorunları...

kendime gönderdim olmadı.

Power ?????????????????? ? ?h ? ? ?

ısıtıp ısıtıp atıyorsunuz :D

Yaşasın 3310 yaşasın 3310

Aynı sorun eski "Samsung B130" modelinde var. Bazı gelen mesajlarda aç diyorsun yeniden başlıyor okunmuyor = )

bu mesaj sadece iphone u degil guc tasarrufu modu ozelligi olmayan butun cihazlari etkileyebiliyo ayrica bildirim seklinde gelmedikce sorun cikarmiyo

Böyle bir sorun olursa size mesaj atan kişinin sorry yazması yeterlidir, ancak bilmiyorsanız kim Attığını kendinize Siri den sorry diye mesaj atın .Mesaj açılacaktır.

Vah vah iphone..........

Telefon rahatsız etme modundayken mesaj gelse bile kapanmıyor.

Büyük bi sorun değil bence benimde l 925 arada kendine reset atıyodu tercih meselesi sonuçta bu sorununu bilerek ve severek kullanıyodum bi güncelleme geldi düzeldi yarın bir iki mb bi güncelleme gelir herşey yoluna girer

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir