iPhone ile çektiğiniz fotoğraflar kötü mü çıkıyor? Nedeni bu küçük ayar olabilir

iPhone ile fotoğraf çekme konusunda berbat olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Bunun nedeni, varsayılan olarak her zaman açık olan bu az bilinen iPhone ayarı olabilir...

Kötü iPhone fotoğraflarının nedeni, bu küçük ayar olabilir

Apple’ın iPhone’larında, herkesin harika fotoğraflar çekmesine yardımcı olmak için pek çok farklı özellik bulunuyor. Ancak az bilinen bir ayar, fotoğraflarınızın istediğiniz kadar iyi olmamasına neden oluyor olabilir.

Kamera uygulamasında, Daha Hızlı Çekime Öncelik Ver adı verilen bir ayar bulunuyor. Bu ayar, seri fotoğraf çekimleri için harika olabilir, ancak diğer görüntülerin kalitesini düşürür.

Bu özellik varsayılan olarak etkindir ancak Ayarlar - Kamera altında seçenekler listesini aşağı kaydırarak kapatılabilir.

iPhone X, iPhone XR ve sonraki modellerde, Daha Hızlı Çekime Öncelik Ver ayarı görüntülerin işlenme biçimini değiştirerek deklanşör düğmesine hızlı bir şekilde arka arkaya dokunduğunuzda seri olarak fotoğraf çekmenize imkan tanır. Hızlı Çekime Öncelik Ver seçeneği, arka arkaya hızlı fotoğraf çekebilmek için fotoğrafların kalitesinden ödün verir ve genellikle daha bulanık görüntülerle sonuçlanır.

Başka bir deyişle bu özelliği kapatmanız, arka arkaya çok hızlı bir şekilde fotoğraf çekememenizi sağlarken, çektiğiniz fotoğrafların kalitesini arttırmaya yardımcı olur.