İşte AMD'nin Intel Core i9'a Cevabı Ryzen Threadripper!

AMD sıkça sızan yeni işlemcisi Ryzen Threadripper'ın detaylarını ortaya çıkardı!

  • Zeynel A. Öztürk
İşte AMD'nin Intel Core i9'a Cevabı Ryzen Thread!

AMD'nin Intel Core i9 serisi için sıkı bir cevap vermek istediğini biliyorduk ve bu konuda birçok dedikodu duyduk. Şimdi ise firma, Computex 2017'de Ryzen 9 Threadripper işlemcisinin detaylarından bahsetti.

AMD, bugünkü basın duyurusunda Threadripper'ın 16 çekirdekli, 32 thread'li canavar bir işlemci olacağı dedikodularını doğruladı. RYZEN 7'nin çekirdek sayısını ikiye katlayan Ryxen 9 CPU serisindeki her işlemci, 64 PCIe 3.0 lane desteği sunacak ve böylece aynı anda çok büyük miktarda veri aktarımını destekleyecek.

Eşine nadir rastlanan bu işlem gücünü dört DDR4 RAM slotu destekleyecek. Yeni X399 plaformunda çalışan işlemciler, yepyeni bir yongasetle çalışacak. Yeni işlemci, Haziran, Temmuz ve Ağustos periyodunda piyasaya sürülecek. Fiyatlandırma, çıkış tarihi yaklaştığında açıklanacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bunlar kimsenin umurunda değil, Orta sınıf ve oyun bilgisayarı alan insanlara öncelik vermeleri gerekiyor. Yok 24 çekirdek vesaire. Tüm dünya kullanıcılarının ? 0.1'i anca kullanıyordur bu işlemcileri. Çoğunluk i5 ve i7. Almak istedikleri de i5 ve i7.

kardeş 0.1 gibi bi yüzdeleme yapmışsın ama dünya üzerinde ben 2 xeon 56 core bi sistem kullanıyorum bunlar workstation oluyorlar bildiğin üzere. İzlediğin filmlerden oynadığın oyunlara kadar herşeyi yapan insanları bu %0.1 in içine sokman biraz yanlış olmuş oyuncunun kaderi belli 4 core zaten yetiyor i7 üst segment modelleri bile oyun için gereksizken high end gpu ve işlemciler genel olarak workstation mantığında geliştirilir zaten oyun ikinci plandır çünkü zaten oyunu yerler problem o değil.

Sen de yorum yaz