İşte AMD'nin yeni ekran kartları!

AMD, yeni ekran kartlarını ve fazlasını Münih'te ortaya çıkardı!

İşte AMD'nin yeni ekran kartları!

AMD, Los Angeles'ta dünya çapında binlerce oyunseverin internet üzerinden canlı izlediği, Microsoft, EA ve Oculus şirketlerinin de katıldığı bir etkinlikte yeni nesil AMD Radeon grafik kartlarını duyurmuş ve biz de AMD'nin yeni nesil grafik kartlarının sahip olduğu özellikleri sizlere duyurmuştuk. Ancak bununla yetinmedik elbette ve bu etkinlikle eşzamanlı olarak yine AMD tarafından Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen özel etkinlikte CHIP Online olarak yerimizi aldık.

Düzenlenen etkinlikte AMD'nin Radeon 300 serisi altında sunduğu R7 360, R7 370, R9 380, R9 390 ve R9 390X grafik kartlarının yanı sıra, önümüzdeki günlerde isminden bir hayli söz ettirecek gibi duran AMD Radeon R9 Fury X ve onun "minik" kardeşi R9 Nano'yu yakından tanıma fırsatı bulduk. Bunlar arasında son iki saydığımız grafik kartının önemi büyük zira bunlardan R9 Fury X sıvı soğutması bir yana yüksek işlem performansıyla dikkat çekiyorken, bir diğeri olan R9 Nano ise tabiri caizse el kadar boyutuyla büyük işler başaracak özelliklerin sahibi.

Önümüzdeki günlerde AMD'nin bu yeni bombalarıyla ilgili sizlere ayrıntılı bilgiler vermeye devam edeceğiz ve AMD Radeon R9 Fury X'in detaylı test notlarını ileteceğiz, ancak o zamana dek daha önce sizlere aktardığımız kartların sunduğu teknolojilerin yanı sıra şimdi teknik özelliklerini de detaylı bir şekilde sizlerle paylaşabiliriz.

 

AMD'nin yeni grafik kartlarının Dolar bazındaki beklenen fiyatları ise şöyle:

AMD Radeon R9 Fury X: 679 dolar
AMD Radeon R9 390X: 459 dolar
AMD Radeon R9 390: 359 dolar
AMD Radeon R9 380: 219 dolar
AMD Radeon R7 370: 169 dolar
AMD Radeon R7 360: 119 dolar

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bu fiyatların Türkiye'de en az ikiye katlanacağını varsayarsak iyi bir kart almak için daha çok beklemek gerekecek. Tabi 200 serisinin de fiyatlarının düşmesini beklemekte lazım.

ben bunun üzerindeki sıvı soğutmayı söker işlemciye takarım:)

gereksiz çöp........

eksik çıkmış bir kart daha dx12.2 desteklenmiyor hdmi 2.0 yok bu seriyi atlayıp nvidia ve atı de birsonraki seriyi beklemek daha mantıklı özelliklede şuan ki kartınız yetiyorsa dx12 oyunlarda anca çıkar zaten.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir