İşte BlackBerry Z10'un ilk videosu!

Cep dünyasının 2013 bombası Z10'u eline geçiren web sitesi, onu canlı canlı böyle inceledi!

BlackBerry Z10'un sır perdesi tamamen kalktı

BlackBerry'nin çeşitli ertelemelerden sonra 2013 için hazırladığı fiziksel tuşlardan yoksun, tamamen dokunmatik BlackBerry Z10'u geçtiğimiz haftalarda bir sızıntı sayesinde görmüştük. Ancak onu onu eline alarak test etme fırsatı yakalayan Avusturya merkezli bir web sitesi, yayınladığı video ile BlackBerry Z10'u tam anlamıyla ortaya çıkarmış oldu.

Telekom-Presse tarafından yayınlanan 7,5 dakikalık videoda telefonun çeşitli özellikleri detaylı olarak inceleniyor. Konuşmalar Almanca olsa da Z10'u inceleyebilmek için görüntüler yeterli. BlackBerry Z10'un arayüzünün son derece akıcı olması, dikkatinizi çeken ilk detaylardan.

Videoda Z10'u anlatan konuşmacı, onun teknik özelliklerini de sıralıyor. Videoya göre cihaz, 4.2 inç'lik bir HD ekrana, çift çekirdekli 1.5GHz ARM Cortex A9 işlemciye ve 2GB RAM'e sahip. Sunulan boş depolama alanı ise 16GB.

125 gram ağırlığındaki cep, RIM'in yeni BlackBerry 10 işletim sistemi üzerinde çalışıyor. BlackBerry Z10'un nasıl çalıştığını Telekom-Presse'in 7,5 dakikalık videolu incelemesinde yakından görebilirsiniz!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Donanımsal olarak güçlü olsa da işletim sistemi pek güzel görünmüyor.Çözünürlüğü düşük gibi

@16 Oca 2013 20:48 Bu neyin kafası ya. Adam blackberry OS'e pek güzel görünmüyor demiş. Güzel görünen ne demek onu zaten anlamış değilim işletim sistemi için

Playbook için bb10 güncellemesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Piyasada ki en iyi mobil işletim sistemi. Normalde sony severim ama bu alet gelsin alıcam. PlayBook dan çok memnun kaldım.

videoyu izledin mi?

BB ye hiçbir zaman ısınamayacağım.

Blackberry hâlâ batmadı mı ya

@17 Oca 2013 08:23 senin gibilerine inat batmayacak !!

1280x768 çözürnürlük düşük mü oluyor ?Güzel değil derken neye göre dediniz.

süper olmuş hem şık hem güçlü fiyatı makul olursa alınır ....

İşletim sistemi etkiliyici görünüyor şaşırdım dogrusu cihazın tasarım hoşuma gitmiyor ama donanım fln ilgi çekici f/p olarak güzel bi yerden girerse piyasaya neden olmasın :)

Cobanin teki tanıtma yaparsa olacağı bu menüye girmeye korkan bi adam telefonu masaya koyup parmaklamıs videoda bu var

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir