İşte iPhone 5SE ve iPad Air 3 işlemcileri!

iPhone 5SE ve iPad Air 3'ün hangi işlemcileri kullanacağı, büyük oranda kesinleşti...

iPhone 5SE ve iPad Air 3'ün işlemcisi doğrulandı

iPhone 5SE ve iPad Air 3'ün en önemli bileşenlerinden biri olan işlemcisi, doğrulandı.

Bloomberg Business'ın eline geçen rapora göre küçük ekranlı yeni iPhone, Apple'ın A9 işlemcisiyle gelecek; yeni iPad ise A9X işlemcisini taşıyacak. Sitenin alışıldık "konuya yakın kaynağından" gelen bilgiler, daha önceki iPhone 5SE raporlarıyla da eşleşiyor. Hatırlarsanız 4 inç'lik iPhone 5SE'nin iPhone 6S'in dahili bileşenlerini taşıyacağı, iPad Air 3'ün ise iPad Pro'nun birçok işlevini taklit edeceği söylenmişti.

Apple'ın A9 ve A9X yongaları, firmanın en hızlı mobil işlemcileri olduğundan yeni cihazlardan her tür uygulamada ve arayüze yüksek bir performans bekleyebiliriz.

Apple'ın 15 Mart'ta düzenleyeceği etkinlikte bu yeni cihazlarını ve bir dizi Apple Watch bandını tanıtması bekleniyor. Dedikodular, iPhone 5SE ve iPad Air 3'ün tanıtımdan sadece iki gün sonra satışa sunulacağını söylüyor; Apple'ın bunu başarıp başaramayacağını biz de merak ediyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

iPhone 5 SE ye hiç gerek yoktu, zaten iPhone 6 ve 6S ekran boyutu olarak mini sınıfında. Yapılması gereken iPhone lerin kasalarındaki ekranın dışında kalan kısımların küçültülmesi idi, Komik olan Samsung Note 5 in ekranı iPhone 6 Plusdan daha büyük olmasına rağmen iPhone 6 Plus kasa olarak daha büyük Note 5 den, Çok saçma bir tasarım anlayışı

@22 Şubat 2016 12:03 O ekranlarla ne yapıyorsunuz anlamış değilim. 3D max, building illustrator veya firework gibi programlarda tasarım falan mı yapıyorsunuz.

5se cıkar cıkmaz 6 yı satıp onu alıcam cok buyuk arkadaş.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir