Karşınızda Photoshop CS6!

Resimler üzerinde mucizeler yaratan Photoshop'un yeni sürümünden ilk görüntüler ortaya çıktı!

Hüseyin Cem Köylü

Adobe, Photoshop CS6'nın arayüzünü tanıtan bir video yayınladı. Adobe videoda yeni plug-in Camera Raw 7 hakkında bilgi veriyor ve bu sırada Photosop'un arayüzüne de göz atma fırsatı buluyoruz.

İlk gözümüze çarpan, daha koyu bir arka plan kullanılması. Ürün müdürü Bryan O'Neil Hughes bu sayede kullanıcıların resme daha kolay odaklanacaklarını ve dikkatlerinin daha az dağılacağını söylüyor. Tabi isteğe bağlı olarak arka planı, siyah, koyu gri, açık gri tonlarda da seçebiliyorsunuz.

Daha çok gölge, daha az yan efekt
Camera Raw 7 eklentisi sadece Lightroom 4 ile gelmiyor, ayrıca Creative Suite 6'daki Photoshop'ta da kullanılıyor. Bu eklenti sayesinde gölge ışıklandırmalarını önceye göre çok daha yoğun kullanabiliyorsunuz. Ayrıca resmin netliğini istenmeyen yan efektler olmadan artırabiliyorsunuz.

Henüz Photoshop CS6'nın kesin çıkış tarihi belli değil. Ama Creative Suite 6 ile birlikte 2012'nin ilk yarısında çıkması bekleniyor. Bahsi geçen videoya, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz...

CHIP Online yorumu:
Adobe'un ufak değişiklikler yaparak fiyat artırma politikası eski Photoshop kullanıcılarını sinirlendirmişti. Bu sürümde neler olacağı ise henüz net değil. Ancak şunu da belirtmekte fayda var; sadece koyu arka plan ve daha iyi RAW-Motoru, Photoshop kullanıcılarına yeni versiyona geçmek için bir sebep vermiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bencede zaten cs5 fazlaca işe yarıyor ama inşallah 3d özelliğini biraz daha iyileştirmişlerdir...

Cs 20'ye kadar yolu var. Counter Strike serverı gibi oldu buda :D

Diğer videoları izlerseniz Photoshop Cs6 ya geçmenin ne kadar önemli olduğunu anlarsınız. Özellikle fotoğraflardaki motion blur'u yokeden yeni özellikler muhteşem... Yeni FFT algoritmaları geliştirilmiş. Umarım final sürüme koyarlar... Aslında bu teknoloji 30 yıllık olmasına rağmen adobe photoshop'a bi türlü koymadı... Tanıtımını yaptığını göre artık ekleme zamanı gelmiştir...

Cs6 torrente düşeli aylar oldu. Bikaç yenilik var youtubeden baktım cs6 da uyguladım. Cropu güzel yapmışlar motion blur filan gayet iyi. Final de bu yılın nisanında çıkacak diye biliyorum. 2012 olmaz çok geç olur. Performans ve yıllardır aynı kalan özelliklerde geliştirmeler yapsalar iyi olur. Obje seçme araçlarını da geliştirmeleri lazım.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play