KitKat, Android'li cihazların yüzde 2'sinde

Android'in en son sürümü, yavaş da olsa cep telefonlarını istila etmeye başladı!

KitKat, Android'li cihazların yüzde 2'sine girdi!

Tanıtılmasından bu yana 3 ay geçen Android 4.4 KitKat'ın tüm Android'li cihazların yüzde 2'sine yakın bir oranda kullanıldığı anlaşıldı. Ocak ayında kullanım oranını yüzde 0.4 artıran KitKat, henüz sadece Nexus'larda kullanılıyor.

HTC One ve Samsung Galaxy S4 gibi amiral gemisi telefonlar, güncellemeleri önümüzdeki birkaç hafta içinde alacaklar. Bugün yüzde 1.8'lik oranı oluşturan cihazlar ise Nexus 7, Nexus 5, Nexus 4, Motorola Moto G, Moto X, HTC One ve Galaxy S4'ün sadece ABD'de satılan Google Play sürümleri.

Apple'ın iOS'ta yaptığının aksine, Google birçok üreticiyle aynı anda çalıştığı için yazılım güncellemelerinin farklı ceplere ulaşması zaman alıyor. Android 4.1, aynı süre çerçevesinde cihazların sadece yüzde 1.2'sine ulaşabilmişti. MWC 2014'te Galaxy S5 gibi KitKat'lı yeni ceplerin ortaya çıkmasıyla Android 4.4'ün kullanım oranındaki artış, hız kazanacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

gerçekten istila etmiş %2...

Note2, Note3, S3, S4 ve S5, Kitkat'landığında (satış rakamlarını düşünürseniz) Jelly Bean kullanım oranına çok yakın bir oran sağlanacak.

Moto G'nin Türkiye'de satılanıda kitkat alıyor direk

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir