Korsan oyunda garip "sürpriz"

Bu oyunu PC'nize korsan olarak indirip oynamaya kalkarsanız, sizi bu "sürpriz" karşılayacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Quantum Break'i korsan oynayanlar...

Remedy Entertainment'ın yeni piyasaya sürülen aksiyon oyunu Quantum Break'i korsan olarak indirip oynayanlar, bu davranışları karşısında gerçekten korsana dönüşüyorlar.

Oyunun ana karakteri Jack Joyce, oyunun yasadışı sürümünü PC'de oynadığınızda korsan görünümünü alıyor. Bu durumun oyunu açmadan önce Windows Mağazasına oturum açmadığınızda da oluştuğu söyleniyor. Yani oyunu gerçekten satın alanlar da bir hata nedeniyle korsan Jack ile karşılaşabiliyor.

Windows Central'e göre Remedy Entertainment, Microsoft hesabınıza oturum açılamadığı taktirde oyunun DRM'sinin (kopya koruma sistemi) yanlışlıkla devreye girebildiğini doğruladı.

Korsan oynayanlara korsan karakter sunmak ilginç bir fikir olsa da bazı kullanıcıların bunu hava atmak için kullanması da mümkün olabilir. Bu durumda oyunun crack'li sürümü sanılandan daha popüler hale gelebilir. Veya oyuncular korsan karakter için Microsoft hesabına oturum açmamayı denemeye başlayabilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

ms windows10 reklamı yapmak için oyunu kırdı win 10 ve dx12 şovu bakınız tomraider fifa 16 hala kırılamadı demek ki isteseler kırılmayacak ama reklamı nasıl yapacaklar ozaman.

Youtube fragman vericen oyun için kaç kişi izliyor reklam alırsan onuda oyunun ilk açılış sayfasına koyacan korsan indirsinler oyunun arabalarına marka yapacan onuda oynansın işte ödenek böyle gelirsede crackleri kapatmayama uğraşacaklar bilinmez yinede reklam içerikli oyuna yazmaya karşılı korumalı yapcan onunda orjinalinden biraz bekleyecen hiç ödenek gelmiyorsa kimse izlemiyorsa oyunun serisini o patlıyan kuşlar gibi birdaha yapmıyacan bu bukadar basit bence

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost