Lenovo, ilk kez Apple'ı solladı!

Çinli bilgisayar devi, Apple'ı kendi anavatanı ABD'de yerle bir etmeyi başardı!

  • Zeynel A. Öztürk
Lenovo, ABD'de ilk kez Apple'ı solladı!

Apple'ın son Mac satış rakamları etkileyici olabilir, ancak firmanın ensesinde PC'lerin ölmediğini kanıtlayan bir başka dev var.

Çin merkezli PC devi Lenovo, son bir yıldaki gelir ve karında önemli sıçramalar kaydettiğini gösteren raporunu yayınladı. Firmanın iddiasına göre Lenovo, ABD'de PC sevkiyatında ilk kez Apple'ı geçti ve HP, Dell'in arkasında üçüncü sıraya yerleşti. Lenovo'nun bu iddiası, son 3 ayın rakamlarına dayanıyor ve muhtemelen IDC analistlerinin de bir miktar yardımı var.

Bir başka araştırma firması Gartner'ın Levono'yu ABD'da hala dördüncü sırada gösterdiğini söyleyelim. Yine de Lenovo'nun son bir senedir ThinkPad'leriyle ve fazlasıyla PC sektörünü kontrol ettiği bir gerçek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

rekabet iyidir

benim bilgisayarda lenovo ve 4 yıllık makina olmasına rağmen canavar gibi çalışıyo. i5 işlemci 4gb ram ve 200 tl lik ssd harddisk takvisyesiyle uçuyor adeta.

mac çok satılan bir bilgisayar değil ki zaten normal bir şey bu

apple daha iyi yapıyor.

Hak eden gerçek yerine oturmuş.Apple değil dell ve hp de sallanacak gibi. HP nin kar edemediği zaten bir gerçek. Bravo lenovo darisi bizim casperin basina.

Amerika'da bazı eyaletlerde insanlar sadece Apple'ın ürettiği ürünleri kullanılıyor. Milliyetçiliktenmidir yoksa marka çılgılığındanmıdır bilemem.

thinkpad gerçekten çok sağlam Lenovoya teşekkürler bize böyle sağlam bir ürün sunduğu için

Sen de yorum yaz