LG, Bootloop Davasında Uzlaşmaya Gidiyor!

LG, cep telefonlarındaki sürekli yeniden başlama sorunu konusunda açılan toplu davaya katılanlarla para ödeyecek!

LG, Bootloop davasında uzlaşmaya gidiyor!

LG'nin popüler akıllı telefonları, 2016'da cihazların sürekli yeniden başlamaya çalışmasına sebep olan tuhaf bir problemle karşılaşmıştı. Bootloop sorunu, Mart 2017'de G5 ve V10'u kapsayan bir toplu davanın konusu oldu, daha sonra nisan ayında bu davaya G5, V20 ve Nexus 5X de eklendi.

Android Police'ten gelen yeni bir bilgiye göre LG, şikayetçilere nakit 425 dolar veya yeni bir LG telefonu için 700 dolar kredi önerdi. Bu anlaşma, söylenenlere göre Girard Gibbs kanun firmasının kurduğu anlaşma sitesi üzerinde ortaya çıkmış, ama şu an tüm bilgiler yok olmuş görünüyor.

425 dolar, çoğu nispeten eski LG telefonunu karşılayabilir ve hatta biraz para da artabilir. Kredi ise yepyeni bir V30'u karşılayabilir, ya da bir V30+'nın büyük bölümüne yetebilir.

Dava sonuçlanmaya yakın da olsa, bootloop sorunundan muzdarip kişiler görünüşe bakılırsa halen toplu davaya katılabiliyorlar. 12 Şubat'tan önce bir iddianın kanıtı formu doldurup göndermeleri gerekiyor. Eski telefonu geri göndermek gerekmiyor.

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Daha önce G4 kullandım ve bootloop sonrası tamir ettirip zarar ederek sattım. Şimdi G5 kullanıyorum ancak bunda da GPS ten kısmında sıkıntı çıktı ve biri anakart değiştirmek üzere iki defa tamir gördü, 2 defa da pili bozuldu. Başvuruyu nereye yapmamız gerektiğini haberinizde belirtmemişsiniz, bunu da belirtirseniz biz LG kullanıcılarına büyük fayda sağlamış olursunuz.

@banshee85 Haklısınız benim G4 H815TR model telefonum 5 kez tamir gördü garanti süresi içinde fakat ürün iadesi yapmadılar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir