LG G7 ve LG V30, OLED Ekranla Gelebilir!

LG, şimdiye kadar TV'lerinde kullandığı ve telefonlarında pek yer vermediği bu özelliği sonunda büyük rakibi Samsung'a karşı kullanabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
LG G7 ve LG V30, OLED Ekranla Gelebilir!

Samsung'un üst seviye telefonlarında kullandığı AMOLED ekran teknolojisi, dedikodulara göre Apple'ın iPhone 8'inde de yer alacak. Şimdi ise LG G7 ve LG V30'un renkli OLED ekranlardan faydalanabileceği söyleniyor.

The Investor'e konuşan kaynaklara göre LG, OLED ekranlı telefonlarını bu senenin ikinci yarısında satmaya başlayacak. LG V30, kaynağa göre Eylül'de çıkacak ve OLED ekranlı ilk LG telefon olacak. LG G7 ise 2018'in başlarında ortaya çıkabilir.

OLED'in LCD'den üstün olup olmadığı bazen tartışılsa da, belirli avantajları var. OLED ekranlar pikselleri ayrı ayrı kapatıp açabildiğinden çok yüksek kontrast oranlarına ulaşabiliyorlar. LCD ekranlar ise arka aydınlatmadan faydalanıyorlar, bu yüzden kontrast oranı üzerinde daha az etkiye sahipler. Üst seviye Samsung telefonlardan birini kullandıysanız, OLED ekranların ne kadar etkileyici görünebildiğini biliyorsunuz demektir.

LG V30 ve LG G7 OLED ekranla gelirse, telefon seçerken tereddütte kalanları ikna edebilir. LG'nin OLED ekran kullanması sürpriz bir hamle de sayılmaz çünkü firma, uzun süredir bu tür ekranları üretiyor. Ancak firma, OLED ekranları LG G Flex ve LG G Flex 2 gibi sıra dışı cihazlar haricinde hep TV'lerde kullandı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Elcilerde sogutma sistemi yokmus

zaten bu zamana kadar bekletmeleri hata elinde teknoloji var ama kullanmıyor sonrada tlf sektörü zarar ediyor.

Sen de yorum yaz