LG'nin yeni akıllı cihazı bu kez çok farklı!

Son dönemde akıllı cepleriyle adını sürekli duyuran LG, bu defa çok farklı bir akıllı cihaz tanıttı!

  • Ercan Uğurlu
LG'nin yeni akıllı cihazı bu kez çok farklı!

Son dönemde özellikle cep telefonlarıyla dikkat çeken LG, bilindiği gibi beyaz eşya ve ev elektroniği alanında da başarılı ürünlere ev sahipliği yapan bir marka. Bu kez de bu alanda bir yenilik yapan LG, Smart Bulb adını verdiği akıllı ampulü duyurdu. LG Smart Bulb, yüzde 80'e varan enerji tasarrufu sağlamakla kalmıyor; aynı zamanda iOS ve Android'li cihazlarla iletişim halinde de kalabiliyor. Peki, bu ne işe yarıyor?

Wi-Fi ve Bluetooth teknolojileri ile uyumlu olarak hazırlanan Smart Bulb, teknolojik bir ampul. Hem büyük ölçüde enerji sarfiyatı sağlayan hem de Android ve iOS'lu akıllı telefon ve tabletlerinizle iletişim kurabileceğiniz bir ampul olan Smart Bulb, uzaktan yönetilebiliyor. Renk ve parlaklığını cep telefonunuz veya tabletinizle yönetebileceğiniz bu akıllı ampul ile ev partilerine de ayrı bir alternatif oluşuyor.

Müziğe göre de ayarlanabilen Smart Bulb, elbette daha pek çok alternatif kullanım şekli içeriyor. Evde farklı ambiyans yaratmak isteyenler tarafından beğenilebilecek olan ürün 32 dolar civarında bir fiyat etiketiyle yurt dışında satışta. Bu arada Smart Bulb'un Android 4.3 ve iOS 6.0 ve üzeri işletim sistemi sürümleriyle uyumlu olduğunu da söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Türkiye ye gelsin merak ettim.

virüs de girer şimdi buna :p

@24 Mar 2014 22:47 lambaya virüs bulaşmış far far ediyor

PATLADI DİYELİM ?

@24 Mar 2014 23:16 Patlamazlar o ampullerin garantile ve ledlerinin 20 yıldan fazla ömürleri var. O kadar para verdiğin bir ampul sıradan olacak değil her halde.

Bu arada ampulü tutan eleman geçen sefer polaroid benzeri ürünü tanıtanla aynı değil mi ?

LG farklı teknolojileri entegre etmede bir numara bence yani sonuçta telefona bağlı çalışan bir ampül çok ilginç olur yani denemek lazım ve bize bunu sağlayan LG ye teşkkür etmek lazım

akıllı ampül yani bunun akıllı cihazlara uygulanmış halini LG den başka kimseden beklemiyordum kesinlikle çok güzel bir teknoloji uzun zamandır farklı bir icat yoktu.

akıllı ampul şuan Lg nin yaptığı en farklı teknolojik cihaz bence LG daha birçok yeniliğe imzaatacaktır.

LG nini bu yeni akıllı ampül olayı çok iyi yani akıllı cihazlar ile entegre edildikten sonra çok güzel bir ürün olacaktır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost