LG SH150A: HD-ekranlı cep telefonu

LG, yüksek renk desteği sayesinde HD videoları gösterebilen bir cep telefonu tanıttı...

  • Halil Mollaoğlu
LG SH150A: HD-ekranlı cep telefonu
LG SH150A: AM-OLED ekranlı cep telefonu.

LG, Kore'de ekranı yüksek çözünürlüklü (HD) videoları gösterebilen bir cep telefonu tanıttı.

SH150A, AM OLED (Active Matrix Organic Light-Emitting Diode) adındaki ekran ile donatılmış. Organik ışık diyotlarından yapılmış ekran 26 Milyon renk gösterebiliyor - TFT ekranlarda bu değer maksimum 16 Milyon renk. Buna ek olarak cihaz geleneksel TFT-LCD'lerden kat kat daha hızlı bir tepki süresine sahip ve böylece TV akışlarını ve videoları HD kalitesinde gösterebiliyor.

Kızaklı cep telefonunda 2 Mega piksel kameranın yanında görüntülü konuşma için VGA kamera da mevcut. Sörf yapmak ve e-maillerinize bakmak için 7,2 Mbit/s hızında HSDPA hazırda bekliyor. Bataryasının 150 saat bekleme süresi sunduğu söyleniyor. Az enerji tüketen OLED ekrana rağmen kötü bir değer. HD-cep telefonunun fiyatı yaklaşık 400 Dolar ve şu an sadece Kore'de satışa sunuldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bir dunya para verip telefon aldım. yok cart curt versiyonu yok 8gb versiyonu çıktı bir daha para vermem isterlerse ucabilen havada 10takla atabilen telefon yapsınlar! Teknolojiye yetişmek mümkün degil gerisinden takip edilmeli.

thats fantastic

Güzel haber yakında çoğu telefon markaları bu tür ekranlara geçer.Gerçekden teknolojiye ayak uydurulmuyor

Tanıtımda HD ekranlı deniyor ama çözünürlk adına bir açıklama yapılamış. Zaten başlık ile açıklama örtüşmüyor. Telefonun ekranı olsa olsa 320x480 filan olabilir. AM-OLED ler daha çok fazla gelişemedi. Ekran tazeleme hızını kullanabilmek için telefonun ekran tazeleme hızı önemli. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play