LG'nin 8K bombası patladı

Biz henüz 4K'ya yeni yeni alışmaya çalışırken, LG 8K bombasını patlattı bile!

LG'nin 8K bombası patladı

Tüketici elektroniği fuarı olan CES 2016'da bu yıl yine çok sayıda yenilikçi ürün göreceğiz. Öenmli markalardan LG de, özellikle yeni televizyonları ile fuarda adından hayli söz ettirmeyi başardı. Yeni televizyonlarının yanı sıra özellikle akıllı TV'lerinde sunduğu webOS 3.0 işletim sistemiyle dikkat çeken LG, 8K bombasını da CES'te patlattı.

CES 2016'ta 8K çözünürlüğünde ve gelişmiş HDR yeteneğiyle yeni televizyonunu duyuran LG, böylece 8K'ya ilk adımını atmış oldu. Fakat bu alandaki ilk marka LG değil. Daha önce Sharp'ın tam 130 bin dolarlık 8K'lı televizyonunu görmüştük. Şimdi LG de 8K kulübüne katılmış oldu.

LG'nin 8K çözünürlüğündeki televizyonu ne kadar fiyata satılır bilinmez. Fakat ekranın 98 inç boyutunda olduğunu düşünürsek, ucuz olmayacağı gayet açık. 

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

İfa 2015 de vestel de 8k televizyon tanıtmıştı diye hatırlıyorum...

milleti kandırıp duruyorlar 4k tv yi niye aldık o zaman lanet olsun sana lg

@05 Ocak 2016 04:37 hemen isyan etme 4K tv satışı HD tvleri geçmeden 8K tv gelmez gelsede ucuza satmazlar... daha 4K yayın yapan kanal bulmak zor teledünyada yok... uyduda az sayıda kanal var...

Ekranı dibinden izlemeyeceğimize göre bence 98" ancak 4K için yeterli. 8K için bence ekran daha büyük olmalı. Benim TV 55" 4K LG, pikselleri ancak ekranın dibine girince seçebiliyorum. Şimdi keşke daha büyük bir ekran alsaydım diyorum. Çünkü zamanla çamur gibi gözüken SD yayınlar kalkacak. Yeni çıkan codecler sayesinde SD yayınla aynı kapasite kullanılarak HD yayın izlenebiliyor çünkü :)

4 k alan arkadaş neyi 4k izledin acaba tvde.Yayınlar zar zor hd oldu, olmayanlar da çok tükiye için gerekiz 4-8k 5-6 yıla anca

@05 Ocak 2016 16:18 hd olan kanallar sd kalitesinde zaten sadece adı hd birde yurtdışındaki hd kanallara bakın 4k sanırsın.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir