Logitech Harmony 900: Üst seviye kumanda

Eviniz uzaktan kumanda çöplüğüne dönsün istemiyorsanız; Logitech'in kumandası tam size göre...

  • Halil Mollaoğlu
Logitech Harmony 900: Üst seviye kumanda
Logitech Harmony 900: Kızılötesi ve kablosuz aktarımı destekleyen kumanda.

Logitech, evrensel uzaktan kumanda yelpazesini genişletiyor. Yeni Harmony 900 cihazları kızılötesi ve kablosuz sinyalleriyle yönetebiliyor.

Kızılötesiyle yönetim görüş alanıyla sınırlıyken, kablosuz iletimde kapsama alanı 30 metreye kadar çıkabiliyor; duvarlar da dahil. Cihazları kontrol etmek için kızılötesi bir dağıtıcı ve alıcı kablosuz sinyalleri alışıldık kızılötesi formatına dönüştürüyor. Kablosuz aktarım sayesinde dolap kapakları arkasına yerleştirilmiş AV-bileşenlerini de kontrol edilebiliyor.

Logitech Harmony 900 ikiye bölünmüş bir giriş bölümü sunuyor: Üst tarafta renkli dokunmatik ekran, alt tarafta 44 geleneksel tuş. Harmony 900'ün tuş düzeni çoktandır piyasada olan Harmony One'ın tasarımını baz alıyor ve dört farklı alana ayrılıyor. Daha az kullanılan ve spesifik cihazlara has fonksiyonlar dokunmatik ekrana aktarılabiliyor. Harmony 900 Windows ve Mac sistemler için temin edilebilen, internet tabanlı bir yazılım aracılığıyla programlanıyor. Logitech, içinde 250.000'den fazla cihaza has yönetim komutları bulunan bir veritabanı sunuyor. Alternatif olarak yeni yönetim komutları da öğretilebiliyor.

Logitech Harmony 900 eylül ayından itibaren yaklaşık 570 Dolara (yurtdışı fiyatı) satışa sunulacak. Kutu içeriğine şarj istasyonu, batarya, kızılötesi dağıtıcı ve iki mini kızılötesi gönderici dahil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

yuh, 570 dolara kumanda mı olur ya...

Param olsa böyle bir şey alırdım kesin :D

Logitech gibi bir firma işlediği pis günahları bile 500$'dan aşağı satmaz! Çok sinirleniyordum böyle şirketlere ama az önce yine Chip'de bir haber okuyunca sinirim geçti... Oracle'ın CEO'su ayda 12milyon dolar kazanıyormuş...

Şimdi sen bu adama dandik bir tv kumandası 1000$ desen bozuğum yok al şu 10bin doları üstü kalsın der...

Peki ya, a benim gösteriş budalası, param var alıyorum sananeci kardeşim yazık değil mi maaşının %30'unu %50'sini gidip "ULTRA ZENGİN" insanların poposuna hizmet eden şirketlere yatırıyorsun?

Harika bir ürün ama bana lazım değil :D..

yurt dışı fiyatı 570$ mı :S 10 tane kumanda kullanmak zorunda kalsam yine almazdım:D

bedava sudan ucuz gel vatandaş kaçırma bu fiyatı bunu alacak kişinin aylık maaşı en az 5000 dolar olması gerekirki alsın gereksiz bir cihaz bu fiyata.

Bu kadar para kumandaya verilirmi?

o paraya değer mi düşünmek gerekir

Onun Türkiye fiyatı ne olur kim bilir. Kaldı ki yurt içi fiyatına onun kumanda edebildiği birçok şeyi de alırım ben :)))

Evinizdeki herşey kızıl ötesiyle çalışıyorsa almaya değer gibi tabi eğer herşeyi yönetebiliyorsak(kızılötesi ile çalışan).Birde o kadar parayı kumandaya harcayacak kadar para içinde yüzüyorsanız.

arkadaslar abartmayin boyle bir kumandayi kim ister ki.....

Sen de yorum yaz