Lumia Denim güncellemesi geldi!

Microsoft, Lumia sahiplerinin merakla beklediği Denim güncellemesini resmi olarak yayınladı!

  • Ercan Uğurlu
Lumia Denim güncellemesi hazır!

Lumia'lı ceplerin Cyan güncellemesi ardından almayı beklediği Denim güncellemesi sonunda kullanıcılarla buluşuyor.  Gelen haberlere göre ilk olarak Çin'de ortaya çıkan ve şu anda dünya çapında da dağıtılmaya başlanan Denim güncellemesi, öncelikli olarak Lumia 520, Lumia 525, Lumia 526, Lumia 625, Lumia 720, Lumia 720T ve Lumia 1320 modelleri için kullanıma sunulacak.

Peki, yeni güncelleme neler getiriyor?

Yeni güncelleme ile birlikte dijital asistan Cortana üzerinde iyileştirmeler sürüyor. Güncellemeyle İngiltere ve Çin'de de kullanıma başlanan Cortana, şimdilik bu ülkelerde Beta aşamasında. Hindistan, Kanada ve Avustralya ise Cortana'nın Alpha sürümüne erişecek. Ayrıca Denim güncellemesi ile birlikte Nokia Camera uygulaması da isim değiştiriyor ve Lumia Camera adını alıyor. Yalnızca isim değil, arka planda daha pek çok değişiklik yaşayacak olan kamera, artık daha iyi bir deneyim sunacak. Üstelik kamera da eskisine nazaran daha hızlı çalışacak.

Kamera butonuna uzun süre basıldığında 4K kalitesinde video kaydı açılacak ve 24 FPS'de kayıt yapacak. Video modunda kaydedilen her çerçeve 8.3 megapiksel boyutunda olacak, böylece video içinden istediğiniz sahneyi yüksek kalitede fotoğraf olarak alabileceksiniz. Kameraya gelen yenilikler arasında oto HDR ve dinamik flaş da bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Klasorlemede geliyor hucresel veride iyi...

Ana ekranda klasörlüme geldi. Ayrıca bildirim merkezinde iyileştirmeler var. Pil kullanımıda düştü. Son olarak performans iyileştirmwleri var.

milleti yanıltmayın, donanım desteklemediği sürece telefon 4k video çekmez.

@18 Ara 2014 21:04 Donanımı yeterli cihazlara geliyor zaten kamera güncelleştirmeleri kardeşim . Tüm cihazlara gelmiyor lumia camera yenilikleri . Lumia Denim güncelleştirmesi donanım yetersizliğinden dolayı bazı cihazlara kırpılmış olarak verilecek .

@18 Ara 2014 21:04 Ne biliyorsun çekerse :)

@18 Ara 2014 21:04 4k ve hdr bütün telefonlara gelmiyor zaten .

@18 Ara 2014 21:04 1520,930 ve yeni çıkan modeller alıyor lumia camera yeniliklerini . Diğer yenilikler ise tüm cihazlara veriliyor . Yani kandırmak gibi bir durum sözkonusu değil .

Microsoft WP'a cidden önem veriyor ve her geçen gün daha da iyi ye gidiyor Windows Phone.

Çok yenilik var da bunların en önemlileri 4k desteği , hdr ve dinamik flaş , nokianın klasör uygulamasından vazgeçilerek oluşturulan yeni klasörlemenin sisteme gömülü halde gelmesi , hücresel verinin üst bara eklenmesi . Aklıma gelenler bunlar . Ama kamera ile ilgili güncellemeleri her cihaz alamayacak . 1520 , 930 ve yeni çıkan-çıkacak olan cihazlar alacak .

Derhal lumia emerald gelsin denim kelimesi pek güzel değil cyan ismi iyiydi denim nedir aga

Wp gittikçe güçleniyor zaten gelecek wp nin diğer sistemlere göre daha çook yeni ama çok hızlı gelişiyor androidin çoğuu popüler uygulamalarının neredeyse hepsi hatta wp de var kimse küçümsemesin ancak böylesine çok okuyucusu olan bir site lumia denim yazıp da yaptığı haber rezillik iphıne olacaktı ki şimdi neler yazardı

Lumia 520 de denim güncellemesi hiç farkettirmedi!! Kamera yı denedim ama maalesef hiç bir değişiklik olmadı.

Madem wp süper neden kullanan yok. Madem android kötü dünyanın en çok kullanılanı android. Madem iphone kötü android kötü nexus6 ve iPhone 6 ön satışları uçak hızında bitti. Size göre heryer wp.

amiral gemisi olarak 920 çıkarırlar sonra 520 720ye önce gelir güncelleme

Eşime ve kendime 2 tane lumia525 aldık, Önce ben duvara çarptım, 1 hafta sonrada eşim çarptı.Hayatında hiç android kulanmamışlar kullanabilir.Android kullananlar sakın ama sakın almasınlar rezil ötesi bir işletim sistemi.Zaten dikkat edilirse Wp en iyi olacak deniyor, yani zekamızla alay ediliyor. İyisi varken niye duvara çarpmak için Wp alalım.Saygılar.

lumıa alalımmı almayalımmı 525mi 535mi

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play