MediaTek'ten VoLTE Destekli Yeni Yonga Setleri

MediaTek, orta seviyeye yönelik yeni yonga setlerini, Helio P23 ve Helio P30'u tanıttı!

  • Zeynel A. Öztürk
MediaTek'ten VoLTE Destekli Yeni Yonga Setleri

Tayvan merkezli işlemci üreticisi MediaTek, yeni Helio yonga setlerini tanıttı. VoLTE destekli yeni Helio P23 ve Helio P30, orta seviyeli telefonlara girmeyi hedefliyor.

Sekiz çekirdekli yapısını koruyan Helio P23 ve Helio P30, yükseltilmiş GPU ve modemlerle geliyorlar. Bu yükseltmeler, genel grafik ve ağ performansında önceki Helio P serisi yonga setlerine göre hissedilir derecede iyileştirme sunuyor.

Helio P23 ve Helio P30'da çift kameraya yönelik destek de bulunuyor. Helio P23, 13MP + 13MP çift kamerayı veya tek 24MP kamerayı destekliyor. Helio P30 ise 16MP + 16MP çift kamerayı veya tek 25MP kamerayı destekliyor. Helio X30'da Imagiq 2.0 desteği de var.

Helio P23 ve Helio P30'a eklenen yeni LTE Cat 7/13 modem, 300Mbps indirme ve 150Mbps gönderme hızlarını destekliyor. İki yonga seti de dual SIM dual 4G'yi desteklerken dual VoLTE ve ViLTE'yi de destekliyorlar. Tüm bunlar, 4G VoLTE ve ViLTE'yi hem birincil, hem de ikinci SIM kartında kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Helio P23 ve Helio P30 sekiz çekirdekli bir işlemci mimarisine sahip. Çekirdeklerin dördü performans, dördü ise verimlilik çekirdeği olarak dağıtılmış. ARM'nin Mali-G71'ine yükseltilen GPU, grafik performansında ciddi bir gelişme sunuyor.

MediaTek, Helio P24 ve P30'un sonraki çeyrekten itibaren kullanıma sunulacağını duyurdu.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost