Messenger'daki sohbetlere şifreleme geliyor!

Facebook, WhatsApp'ın ardından Messenger'a da beklenen özelliği getiriyor!

Messenger'daki sohbetlere şifreleme geliyor!

Facebook Messenger da nihayet şifreli mesajlaşma trendine katıldı. Yine Facebook bünyesinde yer alan WhatsApp, Viber ve Google'ın Allo'sunun ardından sosyal ağ tarafından geçtiğimiz Cuma yapılan duyuruda Android ve iOS için Messenger'a uçtan uca şifreleme özelliği (E2EE) getirildiği belirtiliyor.

Söz konusu özellik halihazırda şu an için sınırlı bir beta versiyonu olarak kullanımda. Şifrelenmiş mesajlaşma özelliğinin bu yazın sonlarına doğru daha geniş bir kullanıma sunulması bekleniyor.

Diğer yandan Messenger'ın gizli sohbetlerinin WhatsApp'ta kullanılan yöntemle biraz farklılık göstereceği de belirtiliyor. E2EE özelliği WhatsApp'ta bir sohbetteki bütün kullanıcılar uygulamanın uyumlu versiyonuna sahipse buradaki bütün mesajlar için geçerli oluyor. Messenger'da ise bire bir yapılan konuşmalar kullanıcılar tarafından şifrelenebilecek. Grup mesajlaşmaları ise bu özelliğe dahil edilmeyecek.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Çoook güzel tşk admin

Bakınız: Preet Bharara... WhatsApp taki uçtanuca şifreleme yalanı buraya da taşınıyor... Öyle bir şifreleme yok... Daha doğrusu iki mesajlaşma arasında şifreleme var, ağınızı tarayarak ulaşamasınlar diye. Yoksa tüm mesajlarınız, hemde konumunuz ile birlikte facebook ta saklanmaya devam ediyor ve facebook WhatsApptaki tüm yazışmalarınızı her isteyene veriyor !!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir