Microsoft, Android'e İstenmeyen Reklam Ekledi

Android'deki Microsoft uygulamalarının, ilk bakışta fark edilmeyen noktalara Microsoft reklamı eklediği ortaya çıktı!

Microsoft, Android'e İstenmeyen Reklam Ekledi

Telefonunuzda istemediğiniz içeriklerle karşılaşmak, fazlasıyla sinir bozucu olabiliyor. Microsoft'un da kendi uygulamalarıyla böyle yaptığı ortaya çıktı.

Android Police'e göre herhangi bir Microsoft Office uygulaması yüklediğinizde, hemen olmasa da farklı zamanlarda bir başka Office uygulamasının adını Android'in "Birlikte aç" menüsünde görebiliyorsunuz. Örneğin bir Microsoft uygulaması yükledikten sonra PPTX dosyasını açmaya çalışırsanız, yukarıdaki görüntüyle karşılaşıyorsunuz. Elbette PowerPoint'i yüklemek istemiyorsanız, Google Slides'ı tercih edebiliyorsunuz.

Büyük bir sorun gibi görünmese de, Play Store'daki her uygulamanın bu şekilde yaptığını sanırız düşünmek istemeyeceksinizdir.

Your Phone Companion uygulamasını yüklediğinizde ise resim paylaşırken OneDrive'ı yüklemeniz için bir reklam görüyorsunuz. Bu simgeyi paylaşım menüsünden kaldırmanın bir yolu bulunmuyor (Microsoft uygulamasını kaldırmaktan başka).

Word'ü yüklediğinizde Microsoft, Excel'i de yüklemek isteyebileceğinizi düşünüyor ancak az önce de söylediğimi gibi bu tür reklam taktiklerini diğer geliştiriciler de uygulasaydı, telefonumuzdan nefret eder hale gelebilirdik.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Microsoft'un üst düzey yetkilileri değişmezse işler daha kötüye gidecek. Görünen köy, klavuz istemez. :-) Bilge Baykuş T.O.L

Reklâm alerjim had saffalara ulaşmış durumdadır. İnternet bağlantımı sömüren bir şey gördüğümde ilk işim; uygulamayı kaldırmak oluyor.

Windows'a reklam ekledikleri yetmez, bütün cihazlara reklam eklemeleri lazım. Hadi, macOS'unuzu Windows 10'a yükseltin. Telefonunuzu da Windows 10'a yükseltin. Ne duruyorsunuz?!

bunlar zaten truva atı bak yine birgünceleme yaptılar ekrankartları cayır cayır oldu radeonu fabrika ayarlarına döndürdüm

ya arkadaş taraflı haber yapmayın lütfen rica ediyorum. EDGE den internete girince sürekli Google chrome yükle diye reklam çıkaran kim? youtube ye başka bir tarayıcıdan girince Chrome'den girin diyen kim? Gmail'e girdiğimizde Chreome yükleyin diyen kim????

@12 Temmuz 2019 23:28 ms de gitti o motoru edge ye entegre etti?

ms böyle alengirli işlerle vakit kaybedeceğine ccx küme desteğini 2012 de vereydi mobile entegre olmak zorunda hissetmeyecekti kendini. çünkü millet hala masaüstü alıyo olucaktı. ama sağolsun sayesinde millet telefondan fotoşok yapar oldu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play