Microsoft, Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Microsoft, yeni bir iddiaya göre Windows 10 Mobile ile çalışan bu cihazı şirket içinde deniyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Windows 10 Mobile'a yönelik çabalarını son senelerde yavaşlatan Microsoft, meydanı tam anlamıyla Android ve iOS'a bırakmış durumda. Ancak firmanın geri döneceğine dair iddialar, zaman zaman karşımıza çıkıyor.

Şimdi ise karşımızda Windows 10 Mobile kullanan bir cihazın geliştirilmekte olduğuna dair yeni bir ipucu var. Microsoft'u yakından izleyen tanıdık bir isim olan Brad Sams, "mobil benzeri" bir prototipin "Microsoft'un kurumsal ofisinde oradan oraya yüzdüğünü" söylüyor.

Cihazın nasıl bir tasarıma sahip olduğunu veya hangi teknik özellikleri sunduğunu henüz bilmiyoruz. Hatta Sams'e göre bu cihazın bir telefon mu, yoksa bir tablet mi olduğu bilinmiyor.

İlginç olan, telefonun Microsoft'un Surface bölümü değil Alex Kipman'ın başındaki bir takım tarafından geliştirilmesi. Kipman'ın Microsoft HoloLens'ten sorumlu olduğunu biliyoruz, bu yüzden yeni cihaz AR veya VR'a yoğunlaşan bir telefon olabilir.

Cihazın henüz ilk aşamalarında olduğu ve henüz stabil olmadığı kesin ancak Microsoft, bu cihazı piyasanın üst segmentine yerleştirmeyi düşünüyor. Muhtemelen 2018'den önce resmi bir duyuru görmeyeceğiz bu yüzden sabırlı olmakta fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Windows 10 Mobile öleli yıllar oldu uyanında balığa çıkalım...

Wp bana göre çok iyi işletim sistemi

işletim sistemi sadece görsel olarak iyi değil. bu işin babası iphone android çıktı iphona benzedi başarılı oldu windows bu şekliyle kullanması zor bir telefon, iphona benzerse başarılı olur. işin özü bu.

Şuan iki adet lumia cihazım var birisi 1520 diğeri ise 950 xl, ikisi de harika cihazlar.

@10 Temmuz 2017 18:21 Anlat sana :) iphone yada amiral bir andorid almak varken nasıl o iki cihaza binlerce lira verdin :)

@11 Temmuz 2017 1 3:36 adam senin gibi snap atmıyordur da iş için kullanıyordur belki :) Şahsen bende de 950 xl var samsungun yeni yaptığı iris taramayı ben 2015 den beridir kullanıyorum :D Office işlerimi hallediyorum telefonumla :)

Sen de yorum yaz