Microsoft, Efsane Yazılımının İsmini Değiştirebilir!

Microsoft, efsane yazılımı için yıllardır kullandığı marka ismini değiştirmeye hazırlanıyor olabilir!

  • Ercan Uğurlu
Microsoft, Office 365'i Değiştirebilir

Bazı Microsoft kullanıcıları, Office 365 aboneliklerinin ve ürünlerinin sessiz sedasız "Microsoft 365" olarak yeniden markalaştırıldıklarını gördüklerini bildiriyorlar. Peki, Microsoft, Office 365'i gerçekten Microsoft 365 olarak değiştiriyor mu?

Birkaç gün önce Michael Reinders (@mdreinders) isimli bir Twitter kullanıcısı, Microsoft 365 ProPlus markasını gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı. Bunun ardından ise adeta bir kar topu etkisi gibi, daha pek çok kullanıcı benzer fotoğafları yüklemeye başladılar. Bu da akıllara Microsoft'un Office 365 programını Microsoft 365 adıyla yeniden markaladığını getirmekte gecikmedi.

Microsoft tarafından da bu konuda hızlı bir açıklama geldi. Microsoft sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre ise, Microsoft'un böyle bir planı yok. "Office 365 ProPlus'ı bu noktada "Microsoft 365 ProPlus" ile yeniden markalandırma planımız yok," diyen sözcü, bu değişikliğin neden yapıldığına ilişkin ise bilgi vermiş değil. Fakat açıklamasındaki "bu noktada" sözü dikkat çekmeye yetiyor.

Halihazırda abonelerde böylesi bir değişiklik söz konusuyken, belki de Microsoft bir duyuruya hazırlanıyor. Bunun için bekleyip göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Büyük firmalar bazı ürünlerin değişik varyasyonlarını içeren isimleri tescil edebiliyor. Microsoft 365 te bakıldığında güzel bir varyasyon. Bu yüzden daha sonra başı ağrımaması adına Microsoft 365 terimini tescil altına almış olabilir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play