Microsoft, MWC 2015'te sürpriz yapabilir!

MWC 2015 öncesi fazlasıyla sessiz kalan Microsoft'un sessizliğinin altından, bu bomba çıkabilir!

  • Ercan Uğurlu
Microsoft, MWC 2015'te sürpriz yapabilir!

Barselona'da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi'ne yalnızca birkaç gün kaldı ve cep telefonu devleriyle ilgili sızıntılar halen tam hız sürüyor. Ancak en çok sızıntıların olduğu taraf olan Samsung ve HTC'nin yanı sıra Microsoft tarafında bu defa fuar öncesi pek hareketlilik görememiştik. Elbette bu demek değil ki Microsoft kongreyi boş geçirecek. Microsoft, tam dört farklı modelle kongreye çıkabilir.

Analiz şirketi Adduplex'in ortaya çıkarttığı bir sunuma göre Microsoft, MWC 2015'te tam dört farklı model tanıtacak. Daha önce de Lumia 1330 ve Lumia 940'ın tanıtılabileceği iddiaları ortaya atılmış, fakat bu iddialar daha sonra yeni sızıntılarla desteklenmemişti. Şimdi ortaya çıkan sunum dosyasıyla birlikte Microsoft'un dört farklı model üzerinde durduğu görülebiliyor.

Bunlar arasında 4 inç boyutunda ekrana ve 480x800 piksel çözünürlüğe sahip RM-1031 kod adlı Android işletim sistemli Nokia XL adını taşıyan bir model görebildiğimiz gibi, 5.7 inç boyutunda ekrana ve 720x1280 piksel çözünürlüğe sahip bir başka model olan RM-1062 kod adlı telefonu da görebiliyoruz. Yine 5 inç ve HD çözünürlüklü RM-1072 ve 4 inç ile 480x800 piksel çözünürlüklü RM-1099 gibi modelleri de bu dosyada yer alıyor. Ancak bunların hiçbiri Microsoft'un amiral gemilerine işaret etmiyor. Bakalım, artık cevabı MWC 2015'te alacağız gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Microsoft bence artık android üretmesin. Sadece Windows Phone üretsin.

Ahahaha. 480x800 telefon mu kaldı. Çok komik. Belki bu yüzden sızdırmamışlardır. Madara oluruz diye :D

@27 Şub 2015 19:21 Giriş seviye telefonlar onlar. Ve Lumia'nın girişi seviye modelleri bile Android'in orta segmentini parmağında oynatır, madara eder.

Nokia sürpriz yapaca

rm-1072 ucuz lumia 830 modeli olacak bence.

Microsoft bence artık telefon üretmesin. Sadece PC işletim sistemi üretsin.

Yeni çağdışı takozlar geliyor...

18:57 kafanmı güzel yanlışmı yazdın? microsofthiçbir zaman android telefon üretmedi zaten

Windows phone küçük görmeyin.iphone dahil bir cok markanin amiral gemisi telefonlarini kullandim,Sırf denemek amaçlı piyasaya çıktığı hafta Nokia lumia 630 aldım çok hoşuma gitti telefon.Alt segment bir telefon olmasina rağmen hız konusunda inanın androidin amiral gemilerine kafa tutuyor.Windows phone un ilerisi çok parlak...Haftaya Nokia lumia 830 almayı düşünüyorum...

02:45 kardeş nokia xl ne biliyon mu sen?

02:45. Nokia X serisi telefonlar android işletim sistemi tabanlı cihazlardı,ara yüz wp daha çok benzeyen google playa bağlanamayan cihazlardı. Ancak bu telefonları Microsoft değil Nokia üretmiştir. Üstelik 2. Versiyonlarını tanıtılmış ancak Microsoft nokia yı satın alınca projeyi sonlandırmıştır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play