Microsoft'tan Windows 7 açıklaması!

Microsoft, Windows 7 ile ilgili "destek bitti" haberlerine yanıt verdi! İşte Microsoft'un açıklaması

Microsoft'tan Windows 7 açıklaması!

Windows 7'nin "temel destek döneminin" sona erdiğini buradaki haberimizde duyurmuştuk. Ancak aynı haberi "Windows 7'ye artık hiç destek verilmeyecek" şeklinde yayınlayan çok sayıda yayın, kafa karışıklığına yol açtı.

Microsoft da, bu konuda resmi bir açıklama yaparak Windows 7 kullanıcılarını bilgilendirdi. İşte o açıklama:

"Gün içerisinde muhtelif mecralarda yer alan"Windows 7 işletim sisteminin güncellenmesinin 13 Ocak Salı 00.00 itibariye son bulacağı ve yeni özellikler eklenmeyeceği" ifadesi eksik ve yanıltıcıdır. Kullanıcıların kaynağından ve doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki bilgilendirmeyi ilginize sunarız.

Microsoft Destek ömrü (MSL) ilkesi kapsamında, İş ve Uygulama Geliştirme ürünleri ile Tüketici, Donanım ve Multimedya ürünleri için en az 10 yıllık çevrimiçi kendi kendine yardım desteği sağlanmaktadır.

Windows 7 için bugünden itibaren 2020 yılına kadar Uzatılmış Destek kapsamında ek güncellemelere devam edilecektir. MSL kapsamında bu ürün için ana destek ise, planlandığı üzere sona ermiştir."

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

aman windows 10 güzel bir işletim sistemi olacağına benziyor eğer win 10 yayınlandığında çok güzel yazılmışsa sistem emin olun birde bilgisayarları kasmassa tamam win 7 tahdından olur

win7 ye dx12 verse win 10 a filan gerek yok.

@13 Oca 2015 02:49 adamlar diretcx 12 yi hackleyip 7 ye getirirler :)

Güzel haber işte buna denir ;)

Win 7 te dx12 desteği vermezler tabiki. Adamlar onu win 10 da kullanacaklar.

''Windows 7 için bugünden itibaren 2020 yılına kadar Uzatılmış Destek kapsamında ek güncellemelere devam edilecektir.'' Microsoft'tun yetkili ağızlarından yapılan bu açıklamayı yeterli bulmayan Bill & Melinda Gates Foundation; Buna ek olarak biz Türkleri çok severiz ha 2020, ha 29 Ekim 2023 diyerek Win 7 nin ömrünü TC'nin 100. yılı için 3 sene yukarı çekmiştir. Farz-ı misal yersen!

@13 Oca 2015 09:28 Microsoft, XP'den daha iyisini yapana kadar bekleyeceğiz gari, el mecbur, ne yapacaksın? Bekleyen derviş muradına ermiş.

metronun windows 10 da başlat menüsüne taşınması iyi olmuş... ayrıca yükledim önyargılıydım windows 8 den sonra ama windows 10 daha iyi ...

benim için win7 hep forever

Sıkıldım 2-3 ayda bir Windows 10'u kurmaktan, inanmayacaksınız ama XP'nin güzelliklerini yeniden keşfediyorum, gerçekten harika bir işletim sistemi, biz kusurlu, çatlak patlak çalışan döneminde kahrını çektik ama şimdi tam kullanılacak zamanda da desteğini kestiler.

@13 Oca 2015 19:14 yerden göğe kadar haklısınız! Bir program ne zaman mükemmelleşir ve siz artık onun ustası olursunuz, buna daha fazla tahammülleri yokmuş gibi rant uğruna sizin mükemmel kavradığınıza zıt yenilik diye çatlak patlak sistemi devreye sokarlar.

desteği olan bi win 10 8.1 7 vista ölcek yeni işletim sistemi yapması lazım çoğu işletim sistemi öldü hala xp

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost