Microsoft Office için fikrinizi bekliyorlar

Her zaman yazılım devlerinin bize sundukları ile yetiniyoruz; ama bu kez söz sırası bizde...

  • Ali Güngör

İki Microsoft çalışanı kullanıcıların Office için istedikleri özellikleri önerebilecekleri ya da onarılmasını istedikleri özellikleri iletebilecekleri bir öneri kutusu kurdular: MakeOfficeBetter.com

Bu site Microsoft'un isteği üzerine kurulmuş bir site değil, çalışanlar kendileri kurmuş. Bunu yeniden bildirmekte fayda var. Office geliştirme takımında bir planlamacı olan Steve Zaske ve test grubunda bir geliştirici olan Luke Foust bunun yararlı olacağını düşünmüşler.

Bu adreste beğendiğiniz fikirlere oy vererek Office geliştirmesinde demokratik bir şekilde yer alabiliyorsunuz. En çok oy alan fikirler en üste çıkıyor. Bununla birlikte elbette geliştiriciler buradan ilham alarak kadar veriyor, Microsoft buradaki önerileri Office'de illa kullanacağına dair bir söz vermiş değil.

Şimdiye kadar öne çıkan bazı istekler: Word'de PDF dosyalarının okunabilmesi, Outlook'taki HTML desteğinin geliştirilmesi, Outlook notlarının senkronizasyonu, Outlook kullanıcı ara yüzünün network thread'lerinden ayırılması oldu. Ortaya çıkan temel rahatsızlık Outlook'un Internet Explorer yerine Word motoru kullanarak HTML göstermesi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

ms kendi güvenliğini tehdit edecek hiçbir uygulamayı koymaz
hangi uygulamalarımı tabiki işine gelmeyenleri
karanlık bir şirket olmaya devam ediyor
kodları açmadıkça.Açamazda zaten
o kodlar savaş çıkartır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir