Microsoft şimdi de "MOD" peşinde...

Windows MOD, Office MOD, Microsoft MOD... Tamam ama nedir bu MOD dedikleri?

  • Cem Şancı
Microsoft şimdi de "MOD" peşinde...

Microsoft, ABD'de yeni bir patent ve isim hakkı için bir başvuruda bulundu. ABD patent bürosunun halka açık online sitesinde beliren başvurya göre, teknoloji dünyasının dev ismi Microsoft, MOD kelimesinin peşinde. Dolayısıyla teknoloji dünyasında, MOD'un ne anlama gelebileceği tartışmaları başladı.

Microsoft ayrıca, "Microsoft MOD", "Windows MOD", "Office Mod" ve "Microsoft Office MOD" ifadelerinin de isim hakkı için başvuruda bulundu. Bu da akılların karışmasını sağladı. MOD'un ayrı bir ürün mü yoksa eski ürünlerin yeniden paketlenmesini sağlayan yeni bir ambalaj platformu mu olduğu anlaşılamadı.

Microsoft ayrıca, video oyunları konusunda "Throne Together" ismi için de başvuruda bulundu. Bunun da 2014'te yayınlanacak yeni bir Microsoft oyunu olduğu düşünülüyor. Ancak ne MOD ne de yeni oyun hakkında Microsoft'tan henüz bir açıklama gelmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

microsfot yazmışsınız yanlışlıkla

Desenize Microsft'ta mod'a girdi en sonunda :-P Max_Real Qnx

Desenize Microsft'ta mod'a girdi en sonunda :-P Max_Real Qnx

Microsfot :) gene güldürdü :)

Mobile of Desktop

mod diye isim mi olurmuş. isim hakkını alabileceğini sanmıyorum çünkü mod matematiksel fonksiyonu var zaten... salak microsoft..

Evet microsfot

Mode yada Mod Hacettepe teknokentte Türk bir yazılım firması tarafından keşfedilen, Veri görselleştirmesinde gösterim şablonlarının farklı tipte verileri tek bir doküman üzerinde göstermesini başadığı bir yapı. Windows Mod, Office Mod denildiğinde anlaşılan bu uygulamalarda artık çoklu şablonlarla gösterim modları uygulanacak ve birden fazla gösterim modu olacak. Microsoft daha öncede aynı firmanın,Türkiyede keşfedilen Contract aramaları ( Arama servislerinden aramaları bağımsız gösteren) yapıyı çalmıştı. Bu yapıya patent almadan windows 8 de kullanmıştı. Türkiye Sanayi bilişim bakanlığı bu konularda "ben bilmiyorum, anlamıyorum" diyerek buradaki Türk firmaları ve Teknoparkı sonuna kadar korumuştu. Türkiyenin modu " Su akar Türk Bakar". SUTB:// Shell üzerinde regionlar yapılancak ve regionlarda farklı gösterim şablonları kullanıcıya göre içeriği görüntüleyecek.

"Mobile or Desktop" mobil veya masaüstü farketmez hepsinde aynı deneyim şeklinde olabilir mi acaba

Sen de yorum yaz