Microsoft siparişi yine tutturamamış...

Eğer Microsoft bu kadar yanlış bir tahmin yapmasaydı; belki de tarihi bir başarıya imza atabilirdi!

Microsoft siparişi yine tutturamamış...

Microsoft'un fitness bilekliği Band geçtiğimiz Ekim ayında tanıtılmıştı ve kısa bir süre içerisinde stoktaki ürünler tamamen satılmıştı. Devam eden haftalarda Band'in stokları yenilenmişti ancak yeni ürünler de neredeyse aynı hızda satıldılar.

Görünene göre Microsoft, Band için olan talebi başlangıçta fazlasıyla küçümsemiş. WinSuperSite.com'un adı verilmeyen kaynaklara dayandırdığı haberinde Microsoft'un, başlangıçta sadece 30.000 adet Band'ı piyasaya sürdüğünü söylüyor.

Ürünün ilk üretiminin bu kadar az olması ve gelen yüksek talep sebebi ile, Band alıcılarının çoğu, istedikleri ve sırada bekledikleri ürünü alamadılar.

Microsoft Band'i incelediğimiz özel testimize buradan ulaşabilirsiniz...

Son birkaç hafta içerisinde, internet üzerinden siparişler için stoklar bir kez daha yenilendi ve Microsoft, cihazın Best Buy, Target ve Amazon gibi diğer ABD mağazalarında da satılacağını duyurdu. Ayrıca, Band'in uluslararası ilk yayımı için verilmiş olan sipariş sayısı da arttırıldı. Ürün, Birleşik Krallık'ta 15 Nisan tarihinde satışa sunulacak ve ön-siparişler alınmaya başlandı bile.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Google veya apple deil bu tahminleri tuutursun

@06 Nis 2015 18:55 "Bing predicts" diye bir olay var araştır istersen

Ben bir tane aldım. Piyasadaki diğer tüm akıllı saatlerden daha kullanışlı. Gerçek anlamda işe yarıyor.

@06 Nis 2015 19:22 mesela ne anlamda işe yarıyor?

Türkiye ye ne zaman gelir acaba

Turkiyeye gelse bide ben alıcamda gelen yok

yıllardır bi dosya kopyalama süresini tahmin edemeyen Microsoft bunumu tahmin edecek =)

Newyorkta yaşıyorum. Spor aşığıyım ve Newyoruk Sports Club üyesiyim. Daha tek bir kişide görmedim

Gelse alacağız bir türlü gelemedi

adamlar yapıyor ama üretmiyor. para kazanmaya niyetleri yok anlaşılan.

bence akıllı bir iş yaptılar. apple gibi ilk üründen abartılı bir fiyat koyup ürünü satsa gelen eleştriler ürünün devamlılığını yitirmesini sağlardı. Az stocklu ürünü satarak beğenilerle bir şehir efsanesi yarattı eminim microsoft band 2 ile zirve yapacaktır uluslararası arenaya girip.

arkadaş başlığa bak microsoft YİNE tutturamamış. Sürekli bu firmayı kötüleye kötüleye ne olacak? Şu anda bu haberleri yaptığınız pcler ve teknoloji unsurlarını tamamen bu TUTTURAMAYAN firmaya borçlusunuz. farkında mısınız? Microsoft firmasını ben bir bilim adamına benzetiyorum, adamlar geleceği çok önceden görüyorlar çünkü çok iyi bir ekip var orada. Microsoft u herkes para kazanma ve millleti yolma yolunda devam ettiğine inanıyor ancak tam tersi. Öyle olsaydı Apple veya samsung veya başka şirketler gibi tüm dünyada ürünlerini aynı anda cıkartır paraya para demezdi. Bu sirket öncü olmak ve insanlığı geliştirme amaçlı çalışmalar için daha fazla iş gücü harcıyor ki geleceği kuracak firmadır kendileri göreceksiniz. Zaten karsılastırma yapacak firma bile bulamıyorum cunku kulvarında tek ve lider. Birazcık düşünün Rabbim akıl vermiş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir