Microsoft'tan yeni e-posta hizmeti: Outlook

Microsoft, birkaç aydır üzerinde kafa patlattığı yeni hizmetini resmen ortaya çıkardı!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan yeni e-posta hizmeti: Outlook.com

Yeni bir e-posta hizmeti üzerinde birkaç aydır çalışan Microsoft, yoğun çalışmalarını tamamladı ve yeni e-posta platformu Outlook.com'u resmen duyurdu.

Microsoft'un yeni e-posta hizmeti, zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak birtakım özelliklerle geliyor ve e-posta deneyiminizi baştan aşağı değiştirmeyi planlıyor. Hizmet, gizlilikten reklam konumlarına her şeyi dikkatiniz dağılmadan, daha hızlı yapmanız için tasarlanmış. Hizmeti kullanmak için şu an ön izleme için kaydolmanız mümkün. Hotmail.com veya Live.com e-posta adresiniz varsa hesabınızı Outlook.com'a yükseltmeniz de mümkün ("Seçenekler" menüsünden "Outlook.com'a yükselt"i seçerek). Yükseltme seçeneğini kullandığınızda yeni arayüze geçiş yapıyorsunuz, ancak alan adınız eskisi gibi kalıyor.

Microsoft, yeni Outlook.com ile Hotmail'den sonra kulağa profesyonel gelen bir e-posta platformu oluşturmuş görünüyor.

Outlook.com'un sunduğu diğer yenilikler ve açılır açılmaz elde ettiği başarı, haberimizin sonraki sayfasında.

Outlook.com'un sunduğu diğer yenilikler ve fazlası

Outlook.com'un arayüzü, Windows 8'den etkileniyor ve ondan birçok öğe alıyor. Bunun yanında Facebook, Twitter ve Skype ile bütünleşik olan hizmet, SkyDrive ile derinden bağlı.

Hizmet ile gönderilebilen en büyük ek dosya boyutu 300MB olarak belirlenmiş. Daha iyisi ise slayt gösterilerini, videoları Outlook içerisinden görüntüleyebiliyor, belgelerinizi direkt olarak düzenleyebiliyorsunuz. Hizmet, Excel, Word ve PowerPoint belgelerini direkt olarak açmaya görüntülemeye veriyor.

Microsoft'un Outlook.com için sunduğu depolama alanı ise "sınırsız". Bu sınırsız depolama alanının ne tür kısıtlamalara sahip olduğu şimdilik bilinmiyor.

Bahsettiğimiz özellikler, Outlook.com'un sunduğu yeniliklerden sadece bazıları.

Bu arada Microsoft'un Outlook.com'u hizmete açmasının sadece birkaç saat ardından 1 milyonun üzerinde kişinin yeni e-posta hizmetine üye olduğu ortaya çıktı. Yeni hizmetin bu hızda yükselmeye devam edip etmeyeceğini yakında göreceğiz. Bakalım Microsoft, Outlook.com ile Gmail kullanıcılarını kendisine çekmeyi başarabilecek mi?

Outlook.com

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Aslanlar gibi Gmail dururken microsoftun ne cikardiginin ne onemi var.Microsoft kar edemeyince heryana saldirir oldu ama nafile.OpenSource gumbur gumbur geliyor.

benim hoşuma gitti ama postadan başka yerler hala aynı görünümde ve windows live giriş sayfama girmek istediğimde postaya atıyo galiba artık kullanılmıyo bakalım ilerde neler olcak ama şimdilik güzel diyebilirim

gmail performansını kolay yakalayacağını sanmıyorum, tahminen açıklarla dolu bir mail hizmedi gelecek. Tek alaşağı edemediğimiz ürün gmail çıktı şimdiye kadar.

Güzel olmuş

kullanmaya başladım baya güzel zaten metro sürümünün tıpatıp aynı güzel olmuş

hala daha performansı bitik. mailleri silerken bile kilitlenip kalıyor. bıktırdı sabahtan beri silemedim gelen mailleri. gmail'in akıcılığı yok maalesef. bu sayede soğuttu kendinden zaten. hizmet sorunu var deyip duruyor.

güzel olmuş

Aşırı yavaş, yine kullanışsız.. Ms daha ne kadar yaşar acaba?

@01 Ağu 2012 12:37 o senin internetinin yavaşlığından kaynaklanıyordur ayrıca kullanımı diğer mail servislerine göre çok kullanışlı ve sade

hakikaten çok çok büyük bir yenilikmiş emen tenrıımmmmm

gerçekten daha modern ve kullanışlı olmuş hesabımı hemen geçirdim

Çok sade ve kolay bir kullanım sağlamış, başarılı.

ilk defa alan adıma sahip olduğum bir mail adresi alabildim yaşasınn

@12:37 senin hızın yavaş dostum kanımca, ayrıca microsoft gmail den çok yaşar kanımca ;)

Sade, şık ve kullanışlı bir arayüze sahip. Beğendim.

win8 metro arayüzü teması ile çok güzel ve sade olmuş.Fakat "ancak alan adınız eskisi gibi kalıyor." cümlesini anlamadım. Ben yeni isim ve adrese dönüştürdüm. Eski hotmail adresine gelen mailler yönlendirilerek bir klasör şeklinde gösteriliyor.

Bi baktım. Güzel olmuş yani

Bencil microsoft, işletim sistemi dışına çıkma. zamanında amerikadakilere 250 mb, türkiyedekilere 25 mb yer verip size hizmet sunuyoruz diyen benciller, gmail in 2 GB yer vermesiyle dünyanın kaç bucak olduğu gördüler. messenger olmasa kaç kişi hala hotmail kullanıyor olurdu. microsoft artık ne yaparsa yapsın kullanıcı sömüren politikalarını unutturamazlar.

Microsoft sadece yeni sistem çıkardığında bütün yazılımlarını baştan geçiriyor, yani Windows 7'den beri Hotmail ve benzeri sitelerin altyapıları değiştirilmedi, bu demek oluyo ki Microsoft'un gözünü para bürümüş ki yeni bi sistem yayınlandıklarında direk o satılsın diye bunlara başvuruyor

Ben hiçbir markanın fanı değilim. Gmail çıktığında beğenmiştim sadeliği kolay kullanımıyla.. Bu ondan daha da sade ve daha da güzel tasarıma sahip bu sefer oldu microsoft.. Tasarıma önem verirsen kazanırsın örnek apple..

hotmailden outlook geciş yaptığımızda msn nasıl giriş yapacaz ?

Dünyada ve türkiyede bu kadar çok microsoft düşmanı, linux gibi ücretsiz sistemler ve apple gibi güçlü bir marka varken bilgisayarların %95'inde hala windows kullanılması (olumsuz yorum yapanlar dahil) ne kadar ironik değil mi? Ayrıca apple bedavaya mı veriyor onu da anlamış değilim. Kullandığımız her programa para verme apple ile başlamadı mı ben mi yanlış biliyorum. Daha önce bir şekilde herkes istediği işletim sistemi ve programı kullanıyordu ve ticari olmadığı sürece microsoft da buna göz yumuyordu. Şimdi ise satın aldığımız cihazlarda yüklü gelecek. Fiyat makul olduğu sürece sorun yok. Bir emeğin karşılığını vermek çok da enayilik değil diye düşünüyorum.

fiyasko sadece alık winzort zedeler kullanır gmail varken asla kullanmam...

isimsoyisim seklinde hem outlook.com hemde outloook.com.tr uzantilarini kendi adima aldim

gmail kullanırım kafam rahat olur. microsoft mail işini yapamıyor :)

Outlook.com hesabimi Office 2007 outlok a ekleyemedim. Sürekli hata veriyor. şifre soruyor. 2 gün uğraştım ama ekleyemedim. gmail her konuda çok çok iyi. Outlook.com u nasıl ekleyebilirim fikri olan varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden teşekkürler.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play