Microsoft, Xbox One için verdiği sözü tutuyor

Microsoft, Xbox One'ı piyasaya sürdüğünde verdiği büyük sözü, fazlasıyla tutmaya devam ediyor!

  • Levent Öztürk
Microsoft, Xbox One için verdiği sözü tutuyor

Microsoft, yılın ilk Xbox One sistem güncellemesini dağıtmaya başladı ve bu güncelleme ile beraber, konsolun kontrol kollarına performans ve denge geliştirmeleri geliyor.

Kontrol kolu, artık Xbox One'a çok daha hızlı bağlanacak ve bazı diğer gelişmeler de bulunmakta. Bu gelişmelerin arasında, kullanıcıların ara sıra yaşamakta oldukları bağlantı kesilmesi sorununun çözümü de bulunuyor.

Bunların yanı sıra, "game hubs" olarak adlandırılan yeni bir UI sekmesi daha ekleniyor. Artık her oyunun bir "Game Hub" sayfası bulunmakta ve kullanıcılar bu sayfa aracılığı ile hangi arkadaşlarının oynadığını görebilir, Twitch yayınlarını izleyebilir, DLC'lere ulaşabilir, sıralama listelerini inceleyebilir ve bazı diğer işlemleri gerçekleştirebilirler.

Ayrıca, yeni Xbox One güncellemesi ile beraber party chat performansı da geliştirilmiş durumda ve özel bir arka plana sahip olduğunuzda ana ekran döşemesinin saydamlığı da arttırılmış. Daha önce TV özelliklerine sahip olmayan bazı bölgelere de bu özellikler getiriliyor.

Microsoft, Xbox One'ı yayınladığı sırada, konsolun sıklıkla güncelleneceği sözünü vermişti ve şu ana kadar bu söze sadık kaldığı açık. Ve tabii ki, her yeni güncelleme ile beraber Xbox One, daha da iyi bir konsol haline geliyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Microsoft kadar verdiği sözü tutan, hatta fazlasıyla tutan bir şirket daha yok. Zaten en kullanıcı dostu şirket politikasına sahip.

@10 Şub 2015 00:35 Oha microsoft u bilmesem inanacam la

Ah ulan keşke ps4 almasaydım

elmacılar yokmu yada soniciler. hep susuyorlar

mikropsorfla sponsorluk anlaşması imzaladığınızı bu kadar belli etmeyin la :D Yorumlardaki WP fanı kezban sayısıda arttı belkide editörler kendi yazıyo :P

12:11 Çekemiyorsun değil mi ? :) Yorum sayisi artıyorsa fan sayısı artıyorsa demek ki sistemi kullanan çok kişi var. İnsanların bu kadar düşmesi beni üzüyor...

Aynen 12:11 senden yanayim piyasanin % 3 sahibi wp piyasanin % 80 sahibi android den daha çok yorumyapio Bide sony kolxbox dan daha iyi

bu microsoft un yorumalrını artılayan hep çoluk çocuk. daha doğrusu zaten tek bir çocuk. 11 beğeni yapmış gibi gözüküyor fakat aslında 1 tane olması gerekir oda kendisi. diğer 10 kişi ip değiştirme programıyla yapılmış.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play