Microsoft yeni bir üyelik sistemi planlıyor

Microsoft, oyunlar için yeni bir üyelik sistemi sunmayı planlıyor...

  • Levent Öztürk
Microsoft'tan yeni üyelik planı...

WalkingCat tarafından fark edilene göre Microsoft, oyunları için yeni bir üyelik sistemi üzerinde çalışıyor olabilir. Yeni plan Xbox Game Pass Ultimate olarak adlandırılıyor ve var olan iki üyelik sistemini, Xbox Game Pass ve Xbox Live Gold, birleştiriyor.

Xbox Game Pass, kullanıcılarına 100'ün üzerinde oyunu oynama imkanı tanıyor ve normalde ayda 9.99$ fiyatla sunuluyor. Üyelerin sadece oyun kütüphanesinden oyunları seçerek bilgisayarlarına veya Xbox konsollarına indirmeleri gerekiyor. Xbox Live Gold ise oyunlarda internet üzerinden olan özelliklere erişim sağlıyor ve her ay dört adet bedava oyun sunuyor. Bu plan da aylık 9.99$ veya yıllık 59.99$ bedeline sahip.

Xbox Game Pass Ultimate ise aylık 14.99$ fiyatına sahip olacak ve WalkingCat'in söylediğine göre Xbox Insider programı içerisinde test sırasında ayda 1$ bedeli olacak.

Geçtiğimiz Aralık ayında Microsoft'un yeni bir Microsoft 365 üyelik planı üzerinde çalıştığı söyleniyordu ve bazı kişiler, bu üyelik programının Game Pass ve Live Gold gibi çeşitli Xbox hizmetlerini de içereceğini söylüyorlardı. Ancak herkesin bir Xbox One konsolu olmadığı için bu sistemin nasıl çalışacağı bilinmiyordu.

WalkingCat, yeni hizmetin ne zaman sunulacağını belirtmiş değil ancak zaten var olan sistemlerin bir birleşimi olduğu için kısa zaman içerisinde sunulmasını bekleyebiliriz...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost