Microsoft'a bir Windows darbesi daha!

Windows'lu telefonların geleceği, Çinli devden gelen bu açıklama ile birlikte daha fazla tartışılacak...

  • Ali Ruhi Öztürk
Lenovo, artık Windows telefon yapmayacak!

Lenovo'nun işletme yetkili şefinin yaptığı açıklamaya göre şirket, yeni bir Windows telefon yapmayacak. Bu beklenmedik bir haber çünkü firma geçen Temmuz ayında bir Windows telefon yapacağını açıklamıştı ve bu ay piyasaya çıkması bekleniyordu.

Canalys Channel Forum 2016'da konuşan Gianranco Lanci şunları söyledi; "Piyasada "Windows telefonumuz yok ve gelecekte de Windows telefonu yapmayı düşünmüyoruz. Yeni bir Windows telefonu yapma ihtiyacı görmüyorum ve zaten Microsoft'un bu telefonu destekleyeceğini de sanmıyorum. Yine de Windows 10 iyi bir işletim sistemi ve ileride büyük ticari alan imkanı sağlayacağından eminim."

Lanci'nin yaptığı açıklama bir spekülasyon gibi gözüküyor. Lanci'nin bu sözleri Windows telefonların battığının bir kanıtı olarak kullanılmamalı ya da Microsoft'un desteği keseceği sonucu çıkarılmamalı. Tabi ki Lenovo, Windows 10 kullanan cihazlar yapmaya devam edecek, sonuçta Windows 10'lu bilgisayarlar gayet normal şekilde satışa devam ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Windows 10'lu bilgisayarlar da oyunlar olmasa aynı akıbeti yaşayacak. Şimdiden millet otomatik update muhabbetinden illalah etmeye başladı. Ben iş bilgisayarı haricinde linux kullanıyorum, kafa rahat...

nokiayı batıran firma olduğu için batmasını bi an önce görmek gerek.

eskiden Microsoft yeni bir işletim sistemi çıkaracak diye 4 gözle beklerdik şimdi ise en iyi ürettikleri xp ve win7 sistemlerini arar olduk. Microsoft bizlerin kullanmaya alıştığı işletim sistemlerine devam etseydi bu duruma düşmezdi. 8 ve üzerinde tablet tarzında ki o saçma kutucuklarla dolu ekranı belki kendileri çok beğenmiş olabilirler hatta isteyenler öylede alabilirler ama çoğunluğun istediğini de vermek zorundalar. Sonuçta programı kime satacaklar bize o halde kullanıcıya kulak verilmeli

Ne bekliyorsun Microsoft? Her önüne gelen yere kendi sistemini çakıp cümle aleme acayip fiyat farkları ile iteleyerek 20 yıl geçirdin. Artık o taraftan kimse gol yemiyor. Gör bunları artık Microsoft ! Not: Acayip fiyattan kastım; Android cihaz ile windows phone cihaz arasındaki fiyat uçurumu. (Arkadaşımda vardı bi tane o bile gidip 1500TL'lik teefonu satıp gidip android bir cihaz aldı kullanıyor halen)

Dizüstündeki en büyük ortağı "zaten Microsoft'un bu telefonu destekleyeceğini de sanmıyorum" dedikten sonra daha söylenecek birşey kalmıyor. Microsoft yavaş yavaş kendi mezarını kazmaya devam ediyor.

Htc 8x, Lumia 920 gibi ilk Windows Phone 8'li telefonlar çıktığında uzun süre destek sözü verip de (yanlış hatırlamıyorsam 5 sene gibi bir zaman dilimi) bunları Windows 10 Mobile'a yükseltmeyen Microsoft için, çok doğru sözler söylemiş...

Sen de yorum yaz