Microsoft'tan Android için yeni bir girişim

Microsoft, yeni uygulamasıyla Android kullanıcılarını kendi tarafına çekmeye çalışıyor!

  • Onur Seven
Microsoft'tan Android için yeni bir girişim

Windows Phone'un (ve şimdi Windows 10 Mobile) Android veya iOS kadar geniş bir uygulama ekosistemine sahip olmadığı bir gerçek. Microsoft'un Android için yayınladığı AppComparison isimli uygulama da şirketin bu gidişattan memnun olmadığını açıkça ortaya koyuyor.

Uygulama, favori Android uygulamalarını tanımlayarak Microsoft Store üzerinde yer alan uygulamalarla eşleştiriyor. Buna göre kullanıcılara ya uygulamanın paralelini ya da alternatif seçeneğini öneriyor.

Sunulan eşleştirmelerin kabul edip edilemeyeceği ise başka bir tartışma konusu. AppComparison bazen benzer olmayan uygulama ve hizmetler önerme eğilimi gösterebiliyor. Chrome alternatifi olarak UC Browser ve Twitch yerine LiveGaming önerileri bu duruma örnek olarak gösterilebilir.

Son derece basit kullanıma sahip uygulamayı çalıştırdıktan sonra oyun, eğlence, haber, eğitim gibi kategoriler arasından seçim yaparak eşleştirmeyi başlatabiliyorsunuz. Bu aşamadan sonra ekrana mevcut uygulamaların Windows tabanlı alternatiflerinin bir listesi geliyor.

Uygulamayı Google Play Store üzerinden Android cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Microsoft daha çok bu şekilde alengirli işler yapmaya mahkum. Microsoft işletim sistemi, yapısına denecek tek kelime yok. Microsoft Store ise baştan aşağı fiyasko. Komisyon oranları çok yüksek, Microsoft herkese ortak olmaya kalkıyor. Ücretli ürünlerdeki muhasebe işlemleri insanı çileden çıkartıyor, bir kez ürün geliştirip kazma muhasebe ekibiyle saçma diyaloglar yüzünden ikinciyi asla yapmıyor. Microsoft Store yazılımcılara store de doğru şekilde yaklaşmıyor.

Bu işletim sistemini kullanmam için hiç bir sebep yok. Kullanmaya kendilerini mahkum hissedenler varsa Dünya'dan haberleri yok demekki.

Anlayacağınız Microsoft yazılım değil pazarlama işini bilmiyor. Bu günün bilişim dünyasının pazarına elektronik mağazacılık anlamında yaklaşımı çok kötü ve bu durumu düzelmeyecek olur ise uzun vadede zararı büyük olabilir!

Android gibi mükemmel gelişmiş bir sistem varken bu kutucuklu çöpleri niye alalım?

Asla bir android cihaz almayacağım. Virüs dolu yavaş bir sistem nexuslar buna örnek. Ya ios ya Windows Phone.

yaklaşıkbir yıldır windowsphone kullanıyorum çok memnunum harika bence!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play