Microsoft'tan, HoloLens için önemli bir adım!

Microsoft, sanal gerçeklik gözlüğü HoloLens'i farklı boyuta taşıyacak, dev bir anlaşmaya imza attı!

  • Onur Seven
HoloLens ve Fusion 360 güçlerini birleştirdi!

Autodesk ve Microsoft, artırılmış gerçeklik kullanarak gerçek dünyaya sanal ürün tasarımları getirmek için işbirliği yaptı. İki şirket, Autodesk Fusion 360 ve Microsoft HoloLens'in güçlerini birleştirerek endüstriyel tasarımcılar, makine mühendisleri ve ürün geliştiricilerine daha iyi yollar sunacak yeni bir girişime başladıklarını duyurdu.

Autodesk Fusion 360, ürün tasarımcıları ve mühendisleri için bulut tabanlı bir 3D CAD/CAM tasarım aracı olarak hizmet veriyor. Bu işbirliğiyle tasarımcılar ürünlerin gerçek hayatta nasıl göründüğünü test etmek için fiziksel prototip imal etmek zorunda kalmayacaklar.

Oluşturulan 3D çalışmalar HoloLens ile görüntülenerek ürün tasarımları konusunda fikir sahibi olunabilecek. HoloLens elbette 3D baskıyla oluşturulan fiziksel prototipin yerini almayacak ancak özellikle büyük nesnelerin nasıl göründüğünü gözlemlemek adına büyük fayda sağlayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Biz fikirlerimizi buraya yazıyoruz onlar gerçekleştiriyor. Para onların cebine giriyor, bundan sonra fikirlerim bende kalsın. :)) Gerçi ben bundan daha ileri seviyeyi yazmıştım.:)) ali aktaş...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play