Microsoft'tan yeni Xbox One sürprizi!

Eğer iddialar doğruysa Microsoft, çok yakında Xbox One için büyük bir sürprizle karşımıza çıkabilir!

  • Ercan Uğurlu
Microsoft'tan "hardcore" gamepad!

Her yıl oyuncuların büyük merakla ve heyecanla beklediği Dünyanın En Büyük Oyun Fuarı E3 için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Fuarın en büyük iki oyuncusu Microsoft ve Sony'nin yine fuara damgasını vuracak yenilikler tanıtması bekleniyor. Kulağımıza gelen haberlere göre ise Microsoft, en büyük ilgiyi üzerinde çalıştığı yeni "hardcore" gamepad'i ile toplayacak gibi görünüyor.

Evet, Microsoft şu an tüm enerjisini Xbox One konsolu için geliştirilen gamepad'ini yenilemek için tüketiyor. Yeni gamepad'in özelliklerinin tam olarak ne olacağı ise sır gibi saklanıyor. Microsoft'un sızdırdığı tek bilgi, yeni gamepad'in "hardcore" özelliklerle geleceği. Bu da demek oluyor ki, zaten halihazırda oldukça beğenilen Xbox gamepad'i, önümüzdeki dönemde çok daha iyi bir hale bürünecek.

Yeni Xbox gamepad'inin, özellikle FPS ile yarış oyunlarında büyük fark yaratacağı konuşuluyor. Önümüzdeki dönemde gamepad'le ilgili daha detaylı bilgiler gün yüzüne çıkmaya başlayacaktır. Ancak o zamana dek 16 - 18 Haziran tarihleri arasında Los Angeles'te düzenlenecek olan E3'ü bekliyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Steam'in beceremediği gamepadden sonra iyi haber. Klavye mouse deneyimine yaklaşan gamepad lazım.

sony konsolunun güzel yanı oyunların fazla olması. oyun yüzünden ps4 aldım ancak işletim sistemi kötü yavaş ve web browser dökülüyor. oyun xboxda olsa hiç öekinmem alırım

Ayrıca Xbox One kontrolcüsü Windows 10'la birlikte tüm özellikleriyle birlikte kullanılabilir olacak. (kablosuz kullanım, kontrolcü üzerindeki ses çıkışı dahil...)

Şunlara sahip olan adamın sırtı yere gelmez: Xbox, Surface Pro, Surface Hub, HoloLens, Lumia, Microsoft Band

@05 Mar 2015 21:58 abovvv bi hayal ettim de.... fenaaaa xD

@05 Mar 2015 21:58 aboo bir hayal ettimde.insan kafayı yer bu kadar microsoft ürünüyle bi ton sorun

@05 Mar 2015 21:58 iyi saçmalamış garibim :)

ms çok iyi işler çıkarıyor bunu xbox360 ile pekiştirdi

Boş işler müdürü microsoft

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play